קטי ספיצ'קוב (באדיבות sailing energy) (צילום: ספורט 5)
קטי ספיצ'קוב (באדיבות sailing energy) | צילום: ספורט 5
יואב עומר (באדיבות sailing energy) (צילום: ספורט 5)
יואב עומר (באדיבות sailing energy) | צילום: ספורט 5

יום שיוטים מלא תהפוכות באליפות העולם בגלישת רוח הסתיים עם הוכחה נוספת לעליונות הישראלית בענף, כאשר שלוש גולשות וגולש העפילו לשיוטי המדליות. אצל הנשים התקיים היום (שישי) יום תחרות דרמטי, עם פסילות מרובות בזינוקים ושינויי עמדות תכופים בטבלה, כאשר המתחרות מנסות להבטיח את מקומן בעשר הגדולות.

קטי ספיצ'קוב התחילה את היום במקום השלישי, עם הכרטיס הישיר לחצי הגמר והייתה חייבת שיוטים טובים על מנת לשמור על מקומה. ספיצ'קוב פתחה את היום עם שיוט אותו סיימה במקום ה 17, והפער בינה למקום הרביעי החל להצטמצם. בשיוט לאחריו פסלה ספיצ'קוב בזינוק וכתוצאה מכך נצמדו אליה האיטלקיה מרתה מגטי, שרון קנטור, שסיימה שלישית בשני השיוטים הראשונים, ושחר טיבי, שסיימה במקומות 2 ו-8.

הקרב על המקום השלישי והכרטיס הישיר לחצי הגמר המשיך בשיוט הבא, כאשר ספיצ'קוב סיימה תשיעית ואיבדה את המקום השלישי לטובת האיטלקייה, בעוד שחר טיבי פסלה בזינוק ושרון קנטור סיימה במקום ה 22.

שני השיוטים האחרונים לתחרות היו שיוטי סלאלום, כאשר ספיצ'קוב ניצחה את הראשון מביניהם וחזרה זמנית למקום השלישי, בעוד קנטור צמודה אליה ועולה למקום החמישי. בשיוט האחרון להיום קנטור סיימה עם ניצחון שהעלה אותה במעלה הטבלה, אך ספיצ'קוב, שסיימה את השיוט במקום שביעי הצליחה לבסוף לשמור על המקום השלישי החשוב, בהפרש של נקודה אחת בלבד מקנטור.

שחר טיבי סיימה את בית הזהב במקום השישי, לאחר שיוטים במקומות 2,8 ופסילה, אך התאוששה בשיוטי הסלאלום, אותם סיימה במקומות 2,1. תמר שטיינברג נשרה היום מחוץ לעשירייה ולא תתחרה בשיוטי המדליות לאחר שפסלה בשניים משיוטי היום וסיימה את התחרות במקום ה 14, בעוד דניאלה פלג מסיימת במקום ה 13 ומאיה מוריס במקום ה 16.

מחר יתחרו שרון קנטור ושחר טיבי ברבע הגמר, שייערך בשיטת ״נוק אאוט״. מתוך שבע המתמודדות בשלב זה, רק שתי הראשונות יעברו לחצי הגמר, שם כבר ממתינות להן הספרדיה פילאר מדריד וקטי ספיצ'קוב. מתוך הארבע רק שתי הראשונות יעפילו לגמר, שם כבר ממתינה אמה ווילסון הבריטית, שניצחה את בית הזהב בצורה חד משמעית, כאשר היא ניצחה ב- 15 מתוך 20 השיוטים.

אצל הגברים תום ראובני החל את היום גם הוא מהמקום השלישי שמוביל ישירות לחצי הגמר. בשיוט ראשון מצויין הוא סיים במקום השני, אחרי מוביל התחרות ההולנדי לוק ואן אובזילנד. משם העניינים החלו להתדרדר, עם פסילה בשיוט הסלאלום השני.

בשלב זה הרוחות התחזקו מעט ומארגני התחרות עברו לבצע את שיוטי המסלול הארוכים יותר, שם סיים ראובני במקומות 23, 13 ו 25. לאחר תוצאות היום איבד ראובני את המקום השלישי הכללי, שהיה מעלה אותו ישירות לחצי הגמר, והוא ירד למקום השישי שהוביל אותו להתחרות מחר ברבע גמר האליפות, בתקווה לעלות ממנו לחצי הגמר ומשם לגמר, שם ממתין כבר מנצח המוקדמות, ההולנדי לוק ואן אובזילנד.
המתחרים הנוספים בנבחרת הגברים לא הצליחו לאיים על העשירייה הראשונה, כאשר יואב עומר מסיים במקום 27, יואב כהן 37 ותומר ורדינון 38.

המרוץ הפנימי בנבחרות גלישת הרוח על זהות הנציג והנציגה שייצגו את ישראל במשחקים האולימפיים יגיע מחר לישורת האחרונה. מיקומם הסופי של המתמודדים שעלו לשיוטי המדליות יקבע את הניקוד הפנימי הסופי, שם מובילה כרגע שרון קנטור בנשים ויואב עומר בגברים.