(באדיבות סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה) | צילום: ספורט 5

נבחרת ישראל בשחייה אומנותית העפילה היום (חמישי) לגמר התרגיל הקבוצתי חופשי באליפות העולם המתקיימת השבוע בקטאר. הנבחרת שמרה על מאזן מושלם של חמישה גמרים בחמשת התרגילים בהם התחרתה באליפות (הנוספים הם קבוצתי אקרובטיקה, קבוצתי טכני, דואט טכני ודואט חופשי).

על מנת לזכות בכרטיס הקבוצתי לפריז הנבחרת תצטרך לסיים בציון כללי סופי שיכניס אותה לחמישייה הראשונה בעולם, כשהנבחרת הישראלית נמצאת עתה במקום השביעי.

הנבחרת זכתה לציון של 282.3667 נקודות, שדירג אותה במקום השביעי הכללי והעניק לה מקום בגמר שיתקיים מחר בצהריים. סין סיימה ראשונה (338.4981), יפן שנייה (319.4124) וספרד שלישית (308.2480). הסגל כלל את: שלי בובריצקי, אריאל נשיא, קתי קונין, נוי גזלה, ניקול נחשונוב, מאיה דורף, נטע רוביצק ואיה מזור. המאמנות הן ולריה אפריאלבה ולריסה קונין וסבטה בלכר.

בנוסף, שלי בובריצקי ואריאל נשיא קרובות להבטחת הקריטריון לפאריס. הצמד הישראלי סיים במקום התשיעי בתרגיל הדואט החופשי, עם 228.4708 נקודות, והתקרב מאוד לאולימפיאדה. סין ממשיכה לשלוט וזוכה בזהב. חיבור תוצאות הדואט הטכני עם הדואט החופשי הוא הקובע את הדואטים המעפילים לאולימפיאדה, והדואט הישראלי הבטיח כמעט סופית את מקומו באולימפיאדה. מחר, לאחר הגמר הקבוצתי החופשי של הנבחרת, ניתן יהיה לדעת באופן סופי את הדירוג האולימפי ולוודא שהדואט הישראלי הבטיח את המקום באולימפיאדה.