(איגוד הכדוריד) (צילום: ספורט 5)
(איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5

ליגת ווינר בכדוריד התניעה מחדש והשבוע הקרוב יעניק תמונה ברורה יותר לגבי המאבק על המיקום בבית העליון והתחתון ויחסי הכוחות בין הקבוצות (שבוע שבו ייערכו 3 מחזורי משחקים). עם כל הכבוד למאזן המושלם של רמת השרון, הפועל אשדוד ומכבי ראשל"צ עד כה, אז מלבד האלופה שחוותה דרבי שבו ניצחה, כל השלוש צברו את הנקודות שלהן מול קבוצות שהן היו עדיפות עליהן משמעותית.

האלופה מכבי ראשל"צ וסגניתה, מחזיקת גביע המדינה הפועל אשדוד ייפגשו במשחק שיפתח את המחזור בשישי (12:45), לראשונה מאז המפגשים המרתקים ביניהם בסדרת גמר הפלייאוף בעונה שעברה שהוכרעה במשחק החמישי על חודו של שער וצלחת לצהובים-כחולים. רמת השרון תפגוש את הפועל ראשל"צ (15:00). האדומה השיגה ניצחון שני, וראשון מאז המחזור הראשון על חולון, שרשמה הפסד בכורה. רמה"ש אגב עם 4 ניצחונות, בהפרשי שערים דו ספרתיים.

זה יהיה מחזור שבו הדרבי התל אביבי חוזר בליגת העל אחרי כמעט 7 שנים, וכמו שפתחנו, מאבקים שעשויים, אם תרצו עלולים, לחדד פערים בין צמרת לתחתית - במפגשים בין מכבי קרית מוצקין להפועל ר"ג (14:30), בין בני הרצליה לנס ציונה (14:30) ובין חולון לקרית אונו (15:00).

כאמור אחרי 4 מחזורים - התמונה הראשונית שמתקבלת היא ששלוש הראשונות - רמה"ש, אשדוד ומכבי ראשל"צ שעם 8 נקודות, כבר פותחות פער של 5 נקודות על פני מכבי ת"א ומכבי קרית מוצקין שבמקומות 7-8 - מקומות שבגזרת הבית התחתון. בתחתית מסתמנת תמונה די ברורה. 3 קבוצות ללא נקודות - אס"א ת"א, הפועל קרית אונו והפועל ר"ג, כשגם הפתיחה של נס ציונה (2 נק') צריכה להדאיג מבחינתה.

למרות שחלק ניכר מהזרים בליגת ווינר בכדוריד שבו ערב חזרת הליגה - ממש ברוח ימי כחולבן - התקבלה תמונה הכי ישראלית בטבלאות מלכות השערים והשוערים - שאולי, זכורה רק מעשורים רחוקים: מתוך 8 המבקיעים הבולטים בליגת ווינר אחרי המחזור הרביעי, 7 מ-8 הכובשים המובילים הם ישראלים - אור לוי עם 37 שערים, ירמי סידי (35), יובל ימנר (33), רם טורקניץ (30), טל הרשקוביץ (27). מרקו קאמפר הסרבי (26), דור קלדרון (25) ואמיר שניידר (24). בנתוני העצירות - גם שליטת ישראלים: שגיא בוניס כבר עם 48 ומקדים את אורן מאירוביץ עם 44 - ושניהם עושים זאת באחוזים טובים - 35 ו-38 בהתאמה. מי שמחזיק באחוזי העצירות הגבוהים ביותר הוא מושיקו אלימלך - השוער המתקמבק שעמד בעבר בנבחרת ישראל - 40 אחוזים (40 עצירות מ-100 זריקות).