(צילום באדיבות יואב בלדר) (צילום: ספורט 5)
(צילום באדיבות יואב בלדר) | צילום: ספורט 5
(צילום באדיבות יואב בלדר) (צילום: ספורט 5)
(צילום באדיבות יואב בלדר) | צילום: ספורט 5

יואב בלדר, שחקנה של הפועל רמת גן בכדוריד, גויס ב-7 באוקטובר לשירות מילואים ליחידת הצנחנים, שבה שירת בסדיר, ונשלח לחזית הצפונית. בתחילת הלחימה חייו ניצלו, כשטיל נ"ט נורה על ידי החיזבאללה, ובלדר הצעיר שאף עשן ופונה לבית חולים. זה לא עצר אותו, ואחרי 10 ימים הוא בחר לחזור לחבריו ולחזית, ובשיחה אולי הבהיר את השליחות הגדולה: "שמרו אתם על עצמכם, אנחנו נשמור על הצפון".

בלדר בן ה-24, בנו של שחקן העבר של נבחרת ישראל דן בלדר, גדל באס"א ת"א. הוא שיחק בנבחרות הילדים והנערים, ובחר בשירות צבאי משמעותי, על אף שהיה מועמד לקבל ספורטאי מצטיין. בקיץ האחרון, הוא החליט לשוב לכדוריד - לליגת העל - והצטרף להפועל רמת גן, איתה שיחק במסגרת טורניר ההכנה לעונה. פציעה קלה מנעה ממנו לשחק במחזורי הפתיחה, ואז הגיעה השבת השחורה. הוא נקרא בצו 8, אל הגבול הצפוני.

"ככה זה התחיל, ואז הגיע אירוע. חשש לחדירה בצפון, ירי של טילי נ"ט. האירוע סוכל, אבל נפגעתי משאיפת עשן. פוניתי לבית החולים. אחרי עשרה ימים שישבתי בבית, החלטתי שמספיק - חזרתי לצבא, לצוות שלי, עם רצון גדול להמשיך ולתרום. לא פשוט, אבל המורל גבוה, ואנחנו ממוקדים במשימה", ציין בלדר, שסיפר במקביל על הגעגועים לכדוריד ועל הרצון שלו לחזור לפתיחת השנה האקדמית (במסלול משפטים, באוניברסיטת בר אילן).

בראיון לאתר איגוד הכדוריד הוא אמר: "כמובן שהשירות וצוות הלחימה שלנו נמצא במקום הראשון בפער על פני כל דבר אחר עכשיו. סדר העדיפויות ברור - צבא, ורק אחרי זה הלימודים והכדוריד, אבל כן - אני מתגעגע. השנה כשחזרתי לשחק, זה אחרי כמה שנים טובות. בחרתי בשירות משמעותי אחרי שסיימתי את הנוער באס"א, ובקיץ היה כיף לסגור מעגל עם הכדוריד. הספקתי להתאמן ולשחק עם הפועל ר"ג בגביע ווינר-שופטים. בליגה עוד לא בגלל פציעה. זה התחיל טוב. מאוד רציתי לחזור למשחקים האחרונים שהיו חשובים לקבוצה, אבל כרגע לא ברור מתי אני חוזר. אני עוקב כמובן, ושמח לראות את הכדוריד חוזר, גם כשהתחושה שהעולם נעצר. קהילת הכדוריד, ויש עוד שחקנים שמגויסים, צמאים למשחק. צריך לנהל שגרה, לצד הלחימה והמאמצים הכי חשובים לשחרר את החטופים והחטופות. אנחנו עוד נחזור, לגמרי, אני אחזור עוד לשחק".

ויש גם סיפור של סגירת מעגל במשפחת בלדר. דן האב, ששיחק בקריירה במכבי רחובות, במכבי ראשל"צ וגם בהפועל ר"ג. "בעונת המשחקים 92/93, שיחקתי ברמת גן. היינו קבוצת אולסטארס ששיחקה בליגה השנייה, אבל הצליחה להעפיל לגמר גביע המדינה - שם הפסדנו להפועל ראשל"צ. מי שאימן אותי אז, ומי שמאמן את יואב העונה, הוא אריק שפירא. זה מעלה חיוך".

בלדר האב, ששימש לפני כמה שנים כיו"ר איגוד השופטים, מסכם במסר הכי חשוב - לו כולנו מייחלים: "כמו כל אבא במדינת ישראל, אני מחכה שהבן שלו יחזור הביתה בשלום. פתאום הדברים הקטנים, כמו לראות מהיציע את הילד משחק על המגרש, מככב על המגרש - הם הדברים שאני הכי רוצה".