(צילום: שמעון קנלמן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: שמעון קנלמן) | צילום: ספורט 5

המחזור השלישי של ליגת העל לגברים התקיים היום בערב (שלישי), כאשר הפועל גליל מטה אשר/עכו ניצחה את הפועל רחובות, מכבי מוסינזון הוד השרון גברה על הפועל קריית אתא, מכבי אשדוד ניצחה את הפועל המעפיל/עמק חפר/מנשה ואילו הפועל כפר סבא ניצחה את מ.ס עיילבון. במשחק בודד שהוקדם בליגת העל לנשים ניצחה מכבי חיפה את בנות נצרת.

הפועל גליל מטה אשר/עכו – הפועל רחובות 0:3 (22:25, 15:25, 12:25)
גם השבוע טקס לפני פתיחת המשחק כולל התקווה ודקה דומיה, 200 צופים בלבד הורשו להיכנס למשחק לפי הנחיות פיקוד העורף. מטה אשר/עכו שלטה בשתי המערכות הראשונות כאשר במערכה השלישית רחובות התעוררה אבל מטה אשר ידעה בדיוק בזמן ללחוץ על הדוושה ולנצח בסיום המערכה והמשחק כולו.

פבל איוונוב ממטה אשר אמר לאחר הניצחון: "ברכות לקבוצה ולאוהדי המועדון על הניצחון. תודה מיוחדת לאלו שהגיעו למשחק באופן אישי. עכשיו אנחנו צריכים להתמקד במשחק הבא ואנו מקווים לתמיכה מקסימלית מהאוהדים שלנו".

מכבי מוסינזון הוד השרון – הפועל עירוני קריית אתא 0:3 (15:25, 13:25, 18:25)
הוד השרון שלטה לאורך כל המשחק כאשר ניצחונה לא הוטל בספק לכל אורך שלוש המערכות, אחרי שלושה מחזורים היא ניצבת יחד עם הפועל גליל מטה אשר/עכו במקום הראשון בטבלה (למכבי תל אביב משחק חסר).

יוני אלמוג מנכ"ל המועדון אמר בסיום: "משחק מעולה של הוד השרון שלא נתנו צ'אנס לקריית אתא להתקרב אלינו עם קהל של 200 איש שעודדו במהלך כל המשחק"

מכבי אשדוד – הפועל המעפיל/עמק חפר/מנשה 1:3 (24:26, 20:25, 17:25, 25:22)
משחק נהדר באשדוד, למרות המצב הביטחוני הלא פשוט בעיר שספגה גם היום טילים מעזה. דווקא המעפיל עלתה ראשונה על הלוח כשניצחה את המערכה הראשונה אבל אשדוד ידעה לצאת מהבור וניצחה בשלושה המערכות הבאות, כאשר המערכה הרביעית הסתיימה בשובר שיוויון.

בסיום המשחק אמר מורן צור לוק מאמנת אשדוד: "אני מרוצה שלקחנו 3 נקודות ממשחק שהתחיל לא טוב מהצד שלנו. כל משחק העונה יהיה קשה. אני שמחה ששחקנים צעירים צוברים דקות ונסיון שיהיו משמעותיים להמשך. אנחנו עם הפנים קדימה למשחק מול אתא".

מ.ס עיילבון – הפועל כפר סבא  (25:20, 25:17, 25:16)
ניצחון חוץ לכפר סבא על השחקנים הצעירים של מ.ס עיילבון. זה היה ניצחונה הראשון של כפר סבא העונה, מנגד עיילבון סופרת שני הפסדים.

בסיום המשחק אמר סעמאן סמעאן מאמן עיילבון: "היה משחק טוב, שיחקנו בלי זרים בכלל, אנחנו משחקים עם שחקני נוער ועם 2 שחקנים מבוגרים, אנחנו רוצים השנה לקדם את שחקני הנוער ולתת פייט כל משחק. ניסינו אבל כפר סבא היו יותר טובים, אנחנו מסתכלים אל עבר המשחק הבא מול רחובות כשהמטרה שלנו היא לנצח במשחק הזה".

היום גם התקיים משחק אחד מוקדם בליגת העל לנשים כאשר מכבי חיפה ניצחה את בנות נצרת 0:3 (19:25, 14:25, 7:25). מאמן מכבי חיפה וובה טודרוב: "משחק שהצלחנו לשלב שחקניות נוער לאורך כל המשחק והן השתלבו יפה. ברכות מיוחדות לדרישה גנץ מוסרת הקבוצה, לתהילה כהן על דקות ראשונות בליגת העל. ברכות לנצרת שלמרות ההרכב החסר שלהן הגיעו ונלחמו על כל כדור. אנחנו לקראת 3 משחקים רצופים נגד קבוצות חזקות מאוד ונכין את עצמנו בצורה המיטבית. תודה לקהל שהגיע ותמך".