בגיל 19. גוף (GETTY) (צילום: ספורט 5)
בגיל 19. גוף (GETTY) | צילום: ספורט 5
נתראה בגמר. סבאלנקה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
נתראה בגמר. סבאלנקה (GETTY) | צילום: ספורט 5

גמר אליפות הנשים של אליפות ארצות הברית הפתוחה נקבע הלילה והבוקר (בין חמישי לשישי), כששני חצאי הגמר הגיעו לסיומם, בסופם קיבלנו צמד הופעות בכורה צפויות בגמר הגדול. ארינהסבאלנקה, המדורגת שנייה, רשמה מהפך ענק מול מאדיסון קיז, כשלפני כן, קוקו גוף גברה 4:6, 5:7 על קרולינה מוחובה.

שעתיים בלבד לקח לגוף האמריקאית לרשום ניצחון על הצ'כית, כשהיא עשתה זאת בצורה משכנעת למדי. גוף שברה את יריבתה 5 פעמים מתוך עשר הזדמנויות, זאת מול 3 של מוחובה, שאף רשמה יותר אייסים, אך התקשתה לנצח את ההגשות שלה.

גוף בת ה-19 הפכה בזאת לטניסאית האמריקאית הצעירה ביותר שעולה לגמר ארה"ב הפתוחה, מאז שסרינה וויליאמס עשתה זאת לפני 24 שנים בגיל 17. זו תהיה הופעת הבכורה של גוף בגמר ארה"ב הפתוחה. אגב, במהלך המשחק הפגנה של ארבעה אנשים נגד שימוש בדלק מאובנים קטעה את ההתמודדות לכמעט שעה, כשאחד המוחים אף הדביק את רגליו לרצפה.

לאחר המשחק הזה, עלו סבאלנקה וקיז לחצי הגמר השני של הטורניר, כשהבלרוסית יצאה עם ידה על העליונה אחרי 6:0, 6:7, 6:7, זאת למרות בייגל שספגה במערכה הראשונה. קיז, המדורגת 17 בעולם, היממה את סבאלנקה בפתיחה, אך המדורגת שנייה בעולם התאוששה בקושי עם 6:7 במערכה השנייה וניצחון נוסף בשובר שיוויון שסיים את הסיפור במערכה השלישית.

סבאלנקה וגוף נפגשו לאחרונה במרץ האחרון במהלך טורניר המאסטרס של אינדיאן וולס. סבאלנקה גברה אז על האמריקאית בקלילות עם 0:6, 4:6 גדול ברבע הגמר של הטורניר האמריקאי. גוף תוכל לזכות בגרנד סלאם הראשון בקריירה שלה, כשמנגד סבאלנקה תניף גרנד סלאם שני, אחרי הזכייה באוסטרליה הפתוחה השנה.