(עודד קרני - מכבי ישראל) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני - מכבי ישראל) | צילום: ספורט 5
היכל התהילה (עודד קרני - מכבי ישראל) (צילום: ספורט 5)
היכל התהילה (עודד קרני - מכבי ישראל) | צילום: ספורט 5

(צילום: עודד קרני - מכבי ישראל)

12 ספורטים פורצי דרך בישראל זכו הבוקר (שישי) לכבוד כשהפכו לראשונים שנכנסו להיכל התהילה של מכבי ישראל.

מי שזכו לכבוד הם המתעמלים אלכס שטילוב, יוליאנה טלגין וניקול זליקמן, הכדורגלנים יוסי בניון, ברק יצחקי וגל אלברמן, הכדורסלנים גיא פניני, עמרי כספי ושי דורון, הג'ודאית ושחקני הכדוריד חן פומרנץ ויואב נאמן.

עומרי כספי אמר לערוץ הספורט: "מכבי זה ארגון מצוין לשחקנים מצוינים, בטח בגילאי נוער, והרבה מהערכים של מצוינות, הקרבה ושאיפה לניצחון מלווים אותי עד היום. הקמתי בשנה האחרונה קרן הון סיכון. אני לא עוקב כמו פעם אבל עוקב, ומקפיד לעשות ספורט. יש הרבה דמיון בין עולם ההשקעות לספורט, ודברים שחווית כשחקן אתה רואה בעולם העסקי. לעשות ספורט זה סופר חשוב, להגיע ל-NBA או להגיע למכבי זה אולי אחד בשנתון, אבל אורח חיים בריא זה דבר חשוב וצריך להקנות את זה בגיל צעיר כדי שתהיה תשתית נכונה ובסוף הילד יחליט לאן לקחת את זה"

על מינויו של גיא פניני לעוזר מאמן מכבי ת"א אמר: "אני מאוד שמח בשביל גיא פניני. כאחד שהכיר אותו וידע לאן הוא מכוון היה לי ברור שהוא ימשיך בזה. לא ידעתי אם הוא יהיה על הקווים, אבל הוא מוח כדורסל. גם יותם הלפרין חזר, שניהם איכותיים מאוד ויש להם המון מה לתת לספורט. אני היום במקום אחר ועושה את הדברים שלי, נהנה מהחיים אחרי הכדורסל ומתעסק בעסק שלי. אני בקשר טוב עם גל מקל ומתן אדלסון, בסוף אני מאוד אוהב כדורסל. אבל היום אני במקום אחר ועושה את הדברים שלי, נהנה מהחיים אחרי הכדורסל ומתעסק עסק שלי".

פניני עצמו התייחס לחיים החדשים: "זה עולם אחר, כל היום הראש סביב זה. כשחקן זה אחרת, אתה מגיע לאימונים ונותן 2-3 הערות. היום זה מהבוקר עד שאתה הולך לישון". על נבחרת ישראל אמר: "אני חושב שנבחרת ישראל היא גם זכות וגם חובה. זו אולי הייתה המקפצה הכי גדולה שלי כשחקן, וכשלי קראו לנבחרת, התייצבתי תמיד חוץ מפעם אחת שקרעתי את האכילס והייתי צריך להתרכז בשיקום. אני לא רואה סיבה אחרת מפציעות לא להגיע".

 "הנהלת מכבי ישראל משיקה היום בגאווה את פרויקט היכל התהילה – המוקדש בהוקרה וההערכה לספורטאי עבר", אמר מנכ"ל מכבי ישראל, נאור גלילי. "לשם כך, הוקמה ועדה שקבעה אמות מידה לבחירת ספורטאיות וספורטאים, על פי הישגיהם ותרומתם לספורט הישראלי ולמועדוני מכבי. הרשימה שנבחרה כוללת את אלו שהתחרו באגודות מכבי לתקופה מצטברת של 7 שנים, השתתפו בסגל נבחרות ישראל בוגרים ופרשו במהלך 4 השנים האחרונות שחלפו מאז ועידת מכבי ישראל האחרונה. אנו נמשיך במסורת שהחלה היום לבחור להיכל התהילה ספורטאים וספורטאיות בכירים נוספים שפרשו בעבר הרחוק יותר, על פי אותם אמות המידה".

בהמשך היום, אופיר פינס-פז נבחר לשמש כיושב ראש הנהלת מכבי ישראל. כזכור, בעבר הוא כיהן כשר הפנים ושר המדע, התרבות והספורט. פינס-פז, ששיחק בעבר כדוריד במכבי ראשל"צ ומי שהיה יו"ר איגוד ההתעמלות ובמגוון תפקידים ציבוריים, סיפר: "אני נכנס לתפקיד היושב ראש בחרדת קודש. מכבי ישראל היא תנועה מובילה ומפוארת המונה כ-400 עמותות ספורט, בכל הענפים, ולכן נתחזק ונחזק את הקיים, נפתח ונחדש, כי אנחנו פועלים בעולם שמי שלא הולך קדימה מוצא את עצמו הולך אחורה".