באדיבות ה-FIVB (צילום: ספורט 5)
באדיבות ה-FIVB | צילום: ספורט 5
"הבן שלי מעל הכול, אבל זה לא מונע לתת הכול בכדורעף" (קרדיט: FIVP) | צילום: ספורט 5

קרדיט כתבה: יעל ילין סדבון, איגוד הכדורעף

טורניר גביע האומות בכדורעף חופים ייצא לדרך בסוף השבוע הקרוב ברמת גן, ולישראל תהיה נציגות בטורנירי הנשים והגברים. בגברים יתחרו אילון אלעזר יחד עם קווין קוזמיצ'וב, ודוד לנצ'יאנו עם תומר הדר, ובנשים נציגות הנבחרת הן סופיה (סטריקוב) אדם ואניטה דייב. סטריקוב (29) היא שחקנית נבחרת ישראל בכדורעף חופים בשש השנים האחרונות, אלופת ישראל שלוש שנים ברציפות (2018, 2019, 2021), וזוכת מדליית זהב בטורניר הבינלאומי כוכב 1 באוקראינה ב-2021.

לאחרונה חזרה סטריקוב להתאמן בנבחרת, לאחר הפסקה של שנה לטובת הריון ולידה של בנה לביא, שכיום בן חמישה חודשים. למעשה, מדובר בטורניר הראשון שלה מאז שחזרה להתאמן, ולקראת התחרות שיתפה בהכנות להתמודדות.
 
מה המשמעות של הטורניר עבורך?
"זה טורניר מאוד מרגש עבורי, זה הטורניר הראשון לאחר שחזרתי מחופשה הלידה. זאת גם יריית הפתיחה לעונת הטורנירים של אניטה ושלי, שיחקנו יחד גם לפני ההיריון. זו הזדמנות בשבילנו לחזור להתחרות ביחד, לראות איפה אנחנו עומדות מבחינת הרמה האירופאית והדינמיקה בינינו".

מה הציפיות מהטורניר?
"לשחק טוב ולהרגיש טוב, בעצם להרגיש 'בבית' גם אחרי ההפסקה שהייתה. אני מצפה שהדינמיקה ביני לבין אניטה תהיה טובה כמו שהייתה לפני, שנמשיך מאותה נקודה הפסקנו. בנוסף, אני מודה - אני רוצה לנצח. אני רוצה שניתן את הכי טוב שלנו ביחד ושזה יביא ניצחונות".

ואיך התכוננתן לתחרות?
"הגיעו לארץ זוג שחקניות מלטביה שיגיעו גם להתחרות בטורניר. עשינו איתן שבוע של אימונים ומשחקים משותפים. בנוסף, לקראת הטורניר אנחנו עושות משחקי אימון גם נגד גברים כדי להתמודד עם קצבים אחרים".

איך התחושה שישראל המארחת של הגביע?
"תחושה מדהימה ומרגשת, אין כמו לשחק בישראל, עם הרוח הגבית והתמיכה של המשפחה, החברים והקהל שלנו. משמח גם להביא את השחקניות הטובות בעולם לישראל ולתת טעימה מהרמה הבינלאומית שאנחנו מתמודדות איתה בטורנירים בחו"ל".

נשמח שתשתפי אותנו בחזרה לאימונים אחרי הריון ולידה. איך זה מרגיש?
"קשה בהתחלה, כי הראש זוכר מה צריך לעשות, אבל לגוף לוקח יותר זמן להתניע. רואה בראש תסריט אחד ואז הגוף מאותת 'רגע, חכי, אני צריך עוד קצת'. מה שכן זה כיף לחזור ושעדיין יש בי את ה'אש', עדיין מעניין אותי וחשוב לי. משמח שאני מצליחה לשלב בין גידול הילד ובין כדורעף החופים. כמובן שלביא הבן שלי מעל הכול, אבל כרגע זה לא מונע ממני לתת את מה שאני יכולה בכדורעף".

לסיכום, מה את מאחלת לעצמך להמשך?
"להמשיך לעשות את מה שאני אוהבת, להשתפר וליהנות מהשגרה החדשה שלי".

כאמור, טורניר גביע האומות הוא טורניר בינלאומי של ה CEV, בו מתחרות מדינות אירופה על כרטיס כניסה לאולימפיאדת פריז 2024. השלב הנוכחי שישוחק בישראל הוא השלב המוקדם והראשון לאורך הדרך - בשלב זה חולקו המדינות לשבעה בתים בכל מגדר, שמשוחקים במהלך מאי ויוני ברחבי אירופה. לשמחתנו, ישראל מארחת את הבתים בהם ישחקו נבחרות ישראל נשים וגברים.

הקבוצות שיסיימו במקום הראשון בכל בית, יעלו לטורניר ההמשך ב 2023. שלוש המנצחות מטורניר ההמשך יעלו לגמר גביע האומות ב-2024 בו המדינה המנצחת תזכה בכרטיס לאולימפיאדה. זוהי רק אחת מהדרכים להשיג כרטיס כניסה לאולימפיאדה, הדרך המרכזית היא בהתאם לדירוג האולימפי של ה-FIVB שנקבע ע"י תוצאות בטורנירים של הסבב העולמי.