(קרדיט תמונה: מייקל מן) (צילום: ספורט 5)
(קרדיט תמונה: מייקל מן) | צילום: ספורט 5

הפועל גליל מטה אשר/עכו גברה הערב (שבת) בשלוש מערכות חלקות את מכבי מוסינזון הוד השרון ועלתה ל-0:1 במסגרת חצי גמר הפלייאוף. המשחק השני בסדרה יתקיים ביום שלישי השבוע.

הפועל גליל מטה אשר/עכו – מכבי מוסינזון הוד השרון 0:3 (17:25, 11:25, 17:25)
500 צופים נלהבים הערב באולם בנעמן נתנו רוח גבית לקבוצה המקומית בדרך לניצחון במשחק הראשון בחצי גמר הפלייאוף מול הוד השרון. מטה אשר/עכו שלטה בשתי המערכות הראשונות – כאשר במערכה השניה היא ניצחה בצורה קלה למדי.

המערכה השלישית נפתחה בצורה שיוויונית למדי, כאשר בנוב וסטאנקוב מעלים את מטה אשר/עכו ליתרון 2:3, דליץ' בחסימה ובהנחתה ציצמם עבור הוד השרון, אבל מטה אשר עכו עדיין הובילה 5:6, טעויות של הוד השרון הגדילו את הפער לטובת מטה אשר עכו ל-7:11, הנחתה של ולאדס העלתה ל-8:13, למטה אשר/עכו וחזן באייס העלה ל-9:15. הוד השרון לקחה פסק זמן אבל רומרו עם שתי נקודות כול לאחת באייס דאג להשאיר את היתרון  11:18 אצל מטה אשר/עכו חסר העלה ל-24:16 וחזן סגר עניין עבור מטה אשר/עכו עם ניצחון במערכה ובמשחק כולו.

במטה אשר/עכו הצטיינו: רומרו עם 13 נקודות ואוסוקין ובנוב עם 10 נקודות כל אחד. בהוד השרון הצטיינו: בוזיץ' עם 8 נקודות וזים עם 6 נקודות.

עילי חבר ממטה אשר/עכו אמר ביום המשחק: "שמחים מאוד על הניצחון פה בבית, 0:3. הגענו מוכנים ושיחקנו טוב. חייבים להמשיך בכל הכח, יום שלישי בהוד השרון בשעה 19:00. באים לתת הכל!"

מחר וביום שני ייפתחו שאר סדרות חצי גמר הפלייאוף: יום ראשון, 26.3, 19:00, הדר יוסף, מכבי יעדים תל אביב - הפועל עירוני קריית אתא. האלופה ומחזיקת הגביע הרטייה מכבי יעדים תל אביב שניצחה בסיבוב הקודם של הפלייאוף את הפועל המעפיל/עמק חפר/מנשה תתמודד בשלב חצי הגמר מול קריית  אתא שהדיחה את מכבי אשדוד בשלב רבע גמר הפלייאוף. במשחקים ביניהן בליגה העונה ניצחה מכבי תל  אביב (פעם 1:3 ופעם 0:3).
 
חצי גמר נשים: יום ראשון, 26.3, 19:15, אולם רמת אלון חיפה, מכבי חיפה – מכבי חדרה. הדאבליסטית מחיפה שהפסידה בגמר הגביע לאשדוד ועברה בצורה משכנעת בשלב רבע גמר הפלייאוף את מכבי תל אביב נפגשת עם הקבוצה המפתיעה מחדרה שהצליחה לנצח בשלב רבע גמר הפלייאוף את הפועל עירוני קריית אתא לאחר סידרה של שלושה משחקים. במשחקים ביניהן העונה ניצחה מכבי חיפה פעמיים ואילו מכבי חדרה ניצחה פעם אחת.

יום שני, 27.3, 19:00 אולם בר לב בכפר סבא, הפועל כפר סבא - מכבי אשדוד. הפועל כפר סבא עברה ברבע גמר הפלייאוף את מ.ס עיילבון ואילו מחזיקת הגביע הטריה מאשדוד ניצחה בשלב רבע גמר הפלייאוף את מ.כ מכבי רעננה. במשחקים ביניהם העונה בליגה ניצחה אשדוד פעמיים ואילו הפועל כפר סבא ניצחה פעם אחת.