פטריסיה בן עזרא כרמלי, איגוד השחייה (צילום: ספורט 5)
פטריסיה בן עזרא כרמלי, איגוד השחייה | צילום: ספורט 5
תחרות צמודה (פטריסיה בן עזרא כרמלי, איגוד השחייה) (צילום: ספורט 5)
תחרות צמודה (פטריסיה בן עזרא כרמלי, איגוד השחייה) | צילום: ספורט 5

מתן רודיטי ואווה פביאן זכו היום (שבת) באליפות ישראל בשחייה במים פתוחים והבטיחו את הכרטיס לאליפות העולם. מרק אנטואן אוליבייה הצרפתי וצ'לסי גובצקה האוסטרלית זכו במשחים ל-10 ק"מ בתחרות שנערכה באילת.

משחה הגברים היה צמוד במיוחד ושניות בודדות הפרידו בין המקום הראשון למקום ה-25. אוליבייה, המנצח, הוא אלוף העולם ב-5 ק"מ ומדליסט הארד במרחק הכפול. דומיניקו אצ'רנצה סיים שני ומרצ'לו גווידי סיים במקום השלישי, בעוד רודיטי סיים במקום ה-14 בזמן של 1:48.18.8. יונתן אחדות סיים במקום ה-25 וזיו כהן שלישי.

רודיטי סיכם: "אני שמח מאוד על הזכייה באליפות ישראל ועל הקריטריון לאליפות העולם אך אני מאוכזב מהמיקום הכללי, ציפיתי מעצמי ליותר. יש כמה דגשים במשחה שאעבוד עליהם לקראת התחרויות הבאות, אבל בסך הכול נהניתי וכיף לפתוח את העונה ולהרגיש את הקצב".

אצל הנשים אווה פביאן סיימה ראשונה בין הישראליות ובמקום ה-20 הכללי בזמן של 1:59:19.8 שעות, זמן שהספיק לה לכרטיס לאליפות העולם. אורין גבלן סיימה במקום ה-24 ועדן גירלואנצה במקום ה-26. גובצקה, הזוכה, עצרה את השעון על 1:54.02.2 דקות.

פביאן אמרה בסיום: "היה משחה מאוד קשה אבל כיף, שחיתי בכל הכוח ונתתי את הכול. המטרה שלי במשחים הבאים היא להיות בסוף גם בסיבוב האחרון, אני יודעת במה אני צריכה להשתפר ואני אעבוד על זה".