המחווה המרגשת של עודד לאחיו: ביום חמישי שעבר התרחש הפיגוע הקשה ברחוב דיזנגוף בתל אביב, בו נפצעו שלושת החברים אור, רותם ומיכאל, שהיו בדרכם לחתונה. המשפחות והחברים של שלושת הפצועים לא זזות מאז ממיטתם בבית החולים, כשהבוקר (שישי) אח של רותם, עודד מנסנו, החליט לרוץ למענו במרתון ירושלים שהתקיים בבירה. בריאיון ל-N12 מספר עודד על מצבו של אחיו, קצב ההחלמה התקווה לשנה הבאה.

עודד מנסנו מרתון ירושלים (צילום: איתי דגן )
עודד מנסנו בסיום הריצה | צילום: איתי דגן

"קודם כל, אני יכול להגיד שעזבתי את רותם הבוקר בשעה 6:30 והוא אמר לי 'מצטער על הלילה הלבן שעשיתי לך, תודה שאתה רץ בשבילי ושיהיה בהצלחה'", אמר עודד דקות בודדות לאחר שחצה את קו הסיום בריצת ה-10 ק"מ. "רותם התקדם לא מעט בהחלמה מיום חמישי בלילה. הוא נושם לבד, רק מדי פעם צריך עזרה של משקפי חמצן. הוציאו לו את הזונדה והאכלתי אותו גבינה לבנה. החברים דחפו לו בלילה קצת קוסקוס... השלב הבא הוא תקווה שבמהרה הוא יצליח לאכול לבד איזו פיתה".

איך אתם מתמודדים עם השגרה החדשה הזאת?

"אמא ואבא שלנו נמצאים איתו מיום חמישי בלילה ולא עוזבים אותו, גם ברגעים אלה. אורן, החבר הכי טוב של רותם, אמר לי אתמול 'בוא תרוץ איתי 10 קילומטר בשביל רותם', חשבתי שזה יהיה קשה עד בלתי אפשרי אבל הוא שכנע אותי ואני מאושר שעשינו את זה. אני חוזר הלילה לרותם לעוד לילה לבן".

שלושת הפצועים מהפיגוע בתל אביב (צילום: באדיבות המשפחה)
שלושת החברים הפצועים מהפיגוע | צילום: באדיבות המשפחה

מה המסר שאתה רוצה להעביר מכאן?

"מסר אחד מאוד מאוד ברור: אין דבר שעומד בפני הרצון. גם אחרי לילה ללא שינה אפשר לרוץ ולהוציא מהגוף דברים שלא חשבתי שקיימים בו. אני מאחל שבשנה הבאה רותם, אור ומיכאל יחצו את קו הסיום כאן יחד במרתון ירושלים 2024".