הריקוד האחרון נמשך. לא מעט קרה הלילה באליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס, אך הכל מתגמד ליד הסיפור הענק שרק הולך וגדל - טורניר הפרישה של סרינה וויליאמס. הטניסאית האגדית בת ה-40, שהודיעה לפני כחודש שזו תהיה אליפות ארצות הברית האחרונה שלה, מסרבת להפסיד ואחרי שניצחה הלילה את המדורגת 2 בעולם - החלו כבר הדיבורים על זכיה אפשרית בתואר.

לעיני אצטדיון מלא ב-30 אלף צופים וביניהם לא מעט סלבס דוגמת טייגר וודס, ספייק לי, יו ג'קמן, קווין לטיפה ומייק טייסון, נראתה וויליאמס כמו בימים הגדולים. היריבה, אנט קונטבייט האסטונית בת ה-24, נראתה כמעט מפוחדת מהמעמד ובמערכה הראשונה ניצחה סרינה 4:7 בשובר שיוויון. המערכה השניה כבר הלכה 6:2 לאסטונית, אך המערכה המכרעת הייתה כולה וויליאמס עם 2:6 משלה.

סרינה וויליאמס אליפות ארצות הברית הפתוחה (צילום: reuters)
עוד ריקוד אחד לפחות. וויליאמס | צילום: reuters

"הייתי פשוט אני - ואני שחקנית טניס די טובה", אמרה וויליאמס בסיום כשחיוך מבויש על פניה. "זה מה שאני עושה הכי טוב. אני אוהבת את האתגר וזה מוציא ממני את הטוב שלי. שני המשחקים האחרונים כאן התחברו לי ממש טוב. אין לי שום דבר להוכיח, אבל אני סופר תחרותית ובכנות - אני רואה את הניצחונות ואת ההתקדמות בטורניר כבונוס".

וויליאמס, שזכתה במהלך הקריירה ב-23 תארי גראנד סלאם וביניהם 6 בארצות הברית, לא נראתה מופתעת שהשאלה הבאה הייתה כבר על זכיה אפשרית ומרגשת במיוחד בטורניר השנה. היא הגיבה: "אני לוקחת כל משחק לגופו ואני לא יכולה לחשוב כל כך רחוק כרגע. בעבר הרגשתי שאני מתאמנת טוב וזה לא בא לידי ביטוי במשחקים, אבל עכשיו זה כן בא לידי ביטוי".

בשלב הבא תחכה לסרינה האוסטרלית איילה טומליאנוביץ' שאמרה כי ההגרלה הגשימה לה חלום בכך שאיפשרה לה לשחק מול המודל שלה לחיקוי. היא מקווה שבסיום המשחק, שיתקיים בלילה שבין שישי לשבת שעון ישראל, היא תחקק בדפי ההיסטוריה כזאת שסיימה את הקריירה המפוארת של סרינה וויליאמס.