אחת הקריירות הגדולות ביותר של ספורטאי, גבר או אישה, הגיעה הלילה (שבת) לסיומה. סרינה וויליאמס, הטניסאית האמריקנית בת ה-40, תולה את המחבט ופורשת ממשחק פעיל, לאחר שהפסידה 3:1 לאג'לה טומלג'נוביץ' בסיבוב השלישי של אליפות ארצות הברית. כבר לפני כחודש היא אמרה בריאיון למגזין "ווג" כי בכוונתה "לשנות כיוון" והודיעה כי טורניר ארצות הברית הנוכחי יהיה האחרון שלה, אך בכל העולם קיוו כי הוא יימשך כמה שיותר.

סרינה וויליאמס פרשה ממשחק פעיל (צילום: מייק סגר, רויטרס)
צילום: מייק סגר, רויטרס

סרינה וויליאמס היא מהספורטאיות הבולטות במאה הנוכחית. היא גדלה לצד אחותה הגדולה ממנה בשנתיים, ונוס, לאב ריצ'ארד שמגיל צעיר כיוון את השתיים לטניס - וזה השתלם לו. כבר בשנת 1999, כשהייתה בת 18 בלבד, היא זכתה לראשונה בטורניר ארצות הברית, תואר הגראנד סלאם הראשון מבין 23.

וויליאמס הגדירה מחדש את טניס הנשים. היא שיחקה אגרסיבי, שלטה לאורך שנים בדירוג הנשים, בראשו הייתה במשך 319 שבועות לאורך הקריירה. היא הפכה לסמל במאבק הנשים לשיוויון, בעיקר מאז שנת 2017, אז ילדה את בתה הראשונה אולימפיה. מאז הלידה ניסתה לזכות בתואר גראנד סלאם ראשון כאמא, אך לא הצליחה למרות שהגיעה 4 פעמים לגמרים.

סרינה וויליאמס, טניסאית (צילום: רויטרס)
בגיל 18 בלבד זכתה לראשונה בטורניר ארצות הברית, סרינה וויליאמס | צילום: רויטרס
שוב ניצחה את אחותה. סרינה וויליאמס (צילום: רויטרס)
סרינה וויליאמס באליפות אוסטרליה | צילום: רויטרס

בתחילת חודש אוגוסט, העלתה וויליאמס פוסט ברשתות החברתיות שבו שיתפה במחשבותיה - ורמזה על פרישה. "מגיע הזמן בחיים בו צריך להחליט ללכת לכיוון אחר", כתבה. "זה תמיד קשה כשאתה אוהב משהו כל כך, אלוהים יודע כמה שאני אוהבת טניס. זה הדבר הכי קשה שיכול להיות, אני לא רוצה שזה ייגמר, אבל עכשיו, הספירה לאחור החלה ואני מוכנה לעתיד. אני צריכה להתמקד בלהיות אימא, במטרות הרוחניות שלי וסוף סוף לגלות סרינה אחרת ומרגשת. אני הולכת ליהנות בשבועות הקרובים".

 
סרינה וויליאמס במשחקה האחרון  (צילום: רויטרס)
וויליאס בטורניר האחרון מול לדנקה קוביניץ' ממונטנגרו | צילום: רויטרס