ניק קיריוס ממשיך להלהיב את הקהל באוסטרליה - ולא רק בגלל הביצועים שלו על המגרש. שחקן הטניס האוסטרלי אומנם הודח בסיבוב השני של טורניר היחידים בגראנד סלאם הראשון של השנה, אך בטורניר הזוגות הוא מצליח הרבה יותר, כשהבוקר (שלישי) הוא העפיל עם בן זוגו תנאסיס קוקינאקיס לחצי הגמר. אך האירוע שתפס את העין במשחק הזה קרה דווקא ביציע.

במהלך אחת הנקודות במערכה הראשונה חבט קיריוס כדור בעוצמה. הוא זכה בנקודה, אך הכדור המשיך ליציע ופגע בילד שלא הספיק להתחמק. הילד החל לבכות מעוצמת הפגיעה ולמרות שקיריוס התנצל וסימן כמובן שזה לא היה בכוונה, הילד לא נרגע. השחקן האוסטרלי התעשת, הוציא מהתיק מחבט חדש ודרש להעניק אותו לילד ביציע. את פגיעת הכדור הוא ישכח בקרוב, את המחבט הוא ודאי ישמור לנצח.

 

 

קיריוס וקוקינאקיס ניצחו בסיום 1:2 את טים פואץ ומיכאל ונוס. בשלב הבא הם יפגשו את מרסל גרנולס פויול והורסיו סבאלוס המדורגים 3 בטורניר. אם הצמד האוסטרלי יעלה לגמר, זה יהיה פיצוי הולם לקהל שלא ראה זכיה של שחקן אוסטרלי בטורניר היחידים כבר שנים רבות.

בפעם ה-7 בקריירה: נדאל בחצי הגמר

רפאל נדאל, המדורג 6 בטורניר, חולם על זכיה שניה באליפות אוסטרליה. כדי להמשיך את המסע הוא פגש הלילה את דניס שפובלוב, המדורג 14 וצעיר ממנו ב-14 שנים. נדאל עלה ליתרון 0:2 במערכות ונראה בדרך הבטוחה לחצי הגמר, אלא שאז הקנדי יליד ישראל התעשת וכפה מערכה חמישית ומכרעת.

רפאל נדאל אוסטרליה (צילום: רויטרס)
מחפש זכיה בגראנד סלאם מספר 21 | צילום: רויטרס

נדאל, שלאחר המשחק סיפר כי סבל מכאבים בשרירי הבטן, שבר את ההגשות של הקנדי כבר בפתיחת המערכה ומשם שייט ל-3:6 ועליה 7 בקריירה לחצי הגמר בגראנד סלאם הראשון של השנה. בשלב הבא, שישוחק ביום שישי, יפגוש הספרדי את המנצח בין גאל מונפיס (20 בעולם) למתאו ברטיני (7).