גם רפאל נדאל מצטרף לסערת נובאק ג'וקוביץ'. הטניסאי הבכיר בעולם הגיע לאוסטרליה לקראת הגראנד סלאם הראשון של השנה למרות שלא התחסן, על אף הדרישה של ראש ממשלת אוסטרליה. הוא הודיע בפוסט ברשתות החברתיות כי יש בידיו אישור מוועדת החריגים. הדבר עצבן לא מעט אנשי ציבור ותושבים ביבשת - וכשנחת הסרבי במדינה הוא לא הורשה להיכנס אליה.

הטענה הרשמית הייתה כי הוויזה שהגיש הצוות של ג'וקוביץ' לא תאמה לטניסאי לא מחוסן שבא להתחרות באליפות. מאז עבר כבר כמעט 24 שעות והטניסאי מבודד. בשלב זה הוא נמצא במלונית של הממשלה ולא גורש רק בגלל שהגיש ערעור. בית המשפט יידון בערעור רק ביום שני ב-10 בבוקר שעון אוסטרליה, עד אז הוא ימשיך לשהות במלונית.

תואר הגרנד סלאם ה-16 בקריירה, נדאל (צילום: רויטרס)
נדאל בפעולה | צילום: רויטרס

אלא שהבוקר (חמישי) התפנה גם רפאל נדאל, הטניסאי המדורג 2 בעולם, לסוגיה. בין נדאל לג'וקוביץ' יריבות ארוכת שנים על מגרשי הטניס, אך הוא בדרך כלל לא מתבטא בסוגיות שכאלה - לכן ההתבטאות הפעם, שניתנה לצוות מקומי אחרי ניצחון במשחק במסגרת טורניר מקדים לאליפות אוסטרליה, תפסה את הקהל מופתע במיוחד.

"אנשים רבים באוסטרליה ובכל רחבי העולם סבלו המון מהקורונה, הם לא יכלו לראות את המשפחות תקופות ארוכות", פתח הספרדי. "לכן אני מבין את הכעס של התושבים. אני מצטער בשביל נובאק אבל הוא ידע את הסיכונים כשהוא החליט להגיע לכאן כשהוא לא מחוסן. אני חושב שאם מבקשים ממך להתחסן - תתחסן! זו השקפת העולם שלי".

הספרדי, שחלה בקורונה בחודש שעבר אך החלים במהירות והגיע לאוסטרליה, המשיך: "אני לא אוהב את הסיטואציה הזו, היא לא טובה לאף אחד. אבל נובאק ידע את הסיטואציה כבר לפני חודשים והוא עשה את הבחירות שלו. אנשים פה עברו לא מעט בידודים וסגרים".