נמצאה חיובית בבדיקת סמים - ומעוררת סערה בעולם. הסנסציה הרוסית בת ה-15, המחליקה קמילה ואלייבה, עלתה לכותרות ביממה האחרונה – אך לא רק מהסיבות הנכונות. לאחר שזכתה אתמול במדליית זהב בהחלקה אמנותית על הקרח, טקס חלוקת המדליות נדחה ונדחה – כשהשמועות אמרו שהסיבה היא שהזוכה בת ה-15 נמצאה חיובית בבדיקת סמים. הבוקר (חמישי) היא כבר התייצבה כרגיל לאימון, בלי להתייחס כמובן לאירועי אתמול.

אך ברוסיה מבהירים כי הסם שנמצא בדמה של ואלייבה הוא לא סם ממריץ, אלא כזה שאמור לעזור לספורטאים ברמה גבוהה, דוגמת ואלייבה, להתמודד עם אנגינה. לפי העיתון הרוסי RBC, החומר אותו נטלה המחליקה הוא טרימטזידין העוזר לשמור על חילוף החומרים האנרגטי של תאי שריר הלב ומגן עליהם מפני ההשפעות של אספקת חמצן מופחתת. בכל מקרה, טוענים ברוסיה, נטילת החומר נעשתה לפני שוואלייבה הייתה בת 16 – כך שהיא אפשר להאשים אותה והיא בעצם אדם "מוגן".

קמילה ואלייבה החלקה אמנותית (צילום: רויטרס)
ואלייבה בפעולה | צילום: רויטרס

יש לציין כי רוסיה הושעתה מאירועים ספורטיביים בינלאומיים בגלל חשיפת השימוש הנרחב בסמים באופן מבוקר, השעייה שמסתיימת בסיום השנה הנוכחית, ורק ספורטאים רוסיים מסויימים קיבלו אישור להתחרות תחת הדגל של "הוועד האולימפי הרוסי" (ROC).

ואלייבה, שנעלמה מהעין התקשורתית כשכל הסיפור התפוצץ אתמול, הופיעה הבוקר לאימון כרגיל. היא התחממה, דיברה והתייעצה עם המאמנים שלה ואף שלחה חיוך למאמן אחר. אך לא היא ולא אף אחד מהצוות הרוסי הסכים לענות לשאלות של עיתונאים שנכחו במקום. אם ואלייבה תימצא אשמה, היא עשויה לספוג השעייה ארוכה מכל אירוע ותחרות בינלאומיים, אך הדרך לשם עוד ארוכה.