מכוונת גבוה. חירין (קרדיט: איגוד הטניס, אלכס גולדשטיין) (צילום: ספורט 5)
מכוונת גבוה. חירין (קרדיט: איגוד הטניס, אלכס גולדשטיין) | צילום: ספורט 5
הפיינליסטיות של הגמר (קרדיט: איגוד הטניס, אלכס גולדשטיין) (צילום: ספורט 5)
הפיינליסטיות של הגמר (קרדיט: איגוד הטניס, אלכס גולדשטיין) | צילום: ספורט 5

צפו בתקציר הגמר בין חירין לגלושקו למעלה>>

בניגוד לכל הציפיות, גמר טניס הנשים באליפות ישראל סיפק הפתעה אדירה, כשניקול חירין, המדורגת 608 בעולם, גברה על הפייבורטית הברורה בטורניר, לינה גלושקו, בתוצאה 6:2, 4:6, 4:6. חירין, שזו הייתה הופעת הבכורה שלה במעמד גמר אליפות ישראל, שיתפה בסיום: "זה ממש מרגש, עברתי שנה לא קלה בכלל, מלא עליות וירידות, ובחצי שנה אחרונות אני משחקת ממש טוב, והמשחק הזה מסכם את התקופה הזאת, אני נכנסת עם שיא הביטחון ל-2022".

הטניסאית בת ה-20 הפסידה את המערכה הראשונה, אך בהמשך המשחק הראתה הרבה מאוד ביטחון, כשבמערכה השלישית עלתה ליתרון 0:5. גלושקו הצליחה לחזור וצימקה 4:5, וחירין שיתפה מה כיצד הצליחה להתעשת: "הייתי מאוד בלחץ הדופק שלי היה מאוד גבוה, עשיתי דאבל ב-4:5 בנקודה הראשונה, והסתכלתי לכיוון אייל המאמן שלי, והוא סימן לי לחשוב רק חיובי, ומאותו רגע לקחתי את עצמי בידיים".

חירין לא מסתכלת על הניצחון היום כהבלחה חד פעמית, ומתכננת להמשיך את 2022 באותה צורה בה היא מסיימת את השנה האזרחית הנוכחית: "המטרה שלי השנה היא להיכנס לתוך הטופ 300, אבל זה רק לטווח הקצר. המטרה שלי היא להיכנס לטופ 100 בתוך השנתיים וחצי הקרובות, וזה מה שאני והצוות שלי שואפים אליו. עשיתי קפיצה בשנה האחרונה ממש, ואני מאוד מאמינה בעצמי".

בצד השני, המחבט מס' 1 של ישראל, לינה גלושקו, הגיעה למפגש כשהיא לא הפסידה  באף מערכה בטורניר בשלבים המוקדמים יותר. הטניסאית בת ה-21 סיכמה את תחושתיה לאחר המשחק: "זה מאוד קשה, אף פעם לא כיף להפסיד, וזה כואב. אני מאוד שמחה בשביל ניקול, היא עובדת קשה, והגיע לה".

גלושקו, שעשתה קפיצה אדירה השנה ועלתה למקום ה-377, סיפרה שכרגע, תוכניות העבודה שלה נמצאת מוטלת בספק, בשל התפשטות האומיקרון: "קשה לי להגיד מה המטרות שלי לטווח הקרוב בגלל קורונה, הרבה תחרויות שהיו לי התבטלו, וכרגע אני מתכננת להמשיך לעבוד עם הצוות שלי. הייתי אמורה עוד שבועיים לטוס לארה''ב. הרבה דברים באוויר, ואני מקווה שהמצב יירגע".