ביקור אגדות הוקי רוסיות בישראל בסכנת ביטול - בגלל בעיות בתוקף החיסונים לש חברי המשלחת. ביום חמישי אמור להתקיים בישראל משחק ראווה של אגדות הוקי קרח רוסיות, אך הוא עומד בפני סכנת ביטול. הסיבה: אתמול (ראשון) ועדת החריגים הבין-משרדית לא העניקה אשרות כניסה לישראל ל-17 מחברי המשלחת שאמורה לנחות בארץ מחר, בינהם לואצ'יסלב פטיסוב, אחד מבכירי שחקני ההוקי קרח של רוסיה בכל הזמנים ומי שמשמש כשגריר תוכנית הסביבה של האו"ם. יש לציין כי חברי המשלחת מוכנים לעבור בדיקות.

החלטת הוועדה התקבלה בשל בעיות בתוקף של החיסונים לקורונה שקיבלו חברי המשלחת.ביקור אגדות הוקי רוסיות בישראל בסכנת ביטול - בגלל בעיות בתוקף החיסונים לש חברי המשלחת. ביום חמישי אמור להתקיים בישראל משחק ראווה של אגדות הוקי קרח רוסיות, אך הוא עומד בפני סכנת ביטול זאת לאחר שאתמול (ראשון) ועדת החריגים הבין משרדית לא העניקה אשרות כניסה לישראל ל-17 מחברי המשלחת שאמורה לנחות בארץ מחר, בינהם לואצ'יסלב פטיסוב, אחד מבכירי שחקני ההוקי קרח של רוסיה בכל הזמנים ומי שמשמש כשגריר תוכנית הסביבה של האו"ם. החלטת הוועדה התקבלה בשל בעיות בתוקף של החיסונים לקורונה שקיבלו חברי המשלחת.

ואצ'יסלב פטיסוב הוקי קרח (צילום: נאור מרק)
פטיסוב. בעיות בתוקף החיסון | צילום: נאור מרק

הביקור המתוכנן של כוכבי ההוקי הרוסיים בישראל היה חלק מהאירועים לציון 30 שנה לכינון היחסים בין רוסיה וישראל. המשלחת בה חברים 36 אורחים (24 שחקני הוקי בדימוס מהבכירים בעולם ו-12 מלווים) היתה אמורה לקיים משחק ראווה מול נבחרת שחקני הוקי ישראלים ביום חמישי בארנת הקרח Oneice Arena במושב תנובות ולקיים מפגש נוסף עם שחקני הוקי צעירים מישראל. הפעילות של פטיסוב וכוכבי הנבחרת מתקיימת במסגרת תוכנית הסביבה של האו"ם להגברת המודעות ושמירה על איכות הסביבה לנוכח משבר האקלים שפוקד אותנו.בנוסף לשני המפגשים הספורטיביים חברי המשלחת היו אמורים לקחת חלק גם באירוע לציון 30 שנה לחידוש היחסים בין שתי המדינות שהיה אמור להתקיים ביום חמישי באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע.

פוטין על משטח ההוקי קרח (צילום: רויטרס)
פוטין במדי הוקי | צילום: רויטרס

לב גנין, מעמותת אסנד – ASCEND אשר מפיקה את האירוע הספורטיבי מסר: "צר לנו מאוד על ההחלטה של ועדת החריגים. מדובר בביקור רשמי של ספורטאי ענק. ההחלטה לא לאפשר להם להיכנס לישראל לא תשרת את יחסי הציבור שלנו בעולם. אנחנו בקשר עם שר התיירות יואל רזבוזוב ועם שגריר רוסיה בישראל ואני מקווה שיימצא פתרון שימנע את אי הנעימות שתיווצר לכולנו. חלק מחברי המשלחת חזרו רק לפני מספר ימים מוועידת האקלים בגלזגו, שם לא היתה להם בעיה של אשרת כניסה. הודענו לוועדה שכל חברי המשלחת מוכנים כמובן לעבור את כל הבדיקות הנדרשות לפני הכניסה לארץ, אבל נתקלנו בסרוב להעניק להם אשרות, סרוב לא ברור שיגרום לישראל נזק תדמיתי מיותר".