דושאן אנדרייביץ' מדיח את הפועל ראשל"צ (צילום: הדר ואן קולא) (צילום: ספורט 5)
דושאן אנדרייביץ' מדיח את הפועל ראשל"צ (צילום: הדר ואן קולא) | צילום: ספורט 5
ניצחון על ב
ניצחון על ב"ש לא הספיק למכבי ראשל"צ (צילום: דניאל כהן) | צילום: ספורט 5

המחזור השלישי והאחרון בגביע ווינר - שופטים ע"ש מויזס רש נערך הערב (חמישי) וקבע כמעט סופית את תמונת חצאי הגמר שייערכו ביום שני: בחצי הגמר הראשון בני הרצליה תפגוש את הפועל קרית אונו, לחצי הגמר השני העפילה הפועל SP אשדוד כשהיריבה שלה תתברר רק אחרי המפגש מחר בין הפועל חבל אילות לא.ס רמה"ש.

ההפתעה הגדולה נרשמה כשגם האלופה מכבי ראשל"צ וגם סגניתה הפועל ראשל"צ לא הצליחו להעפיל לחצי גמר מפעל ההכנה לליגת ווינר (שתיפתח ב-1 באוקטובר), זה קורה בפעם הראשונה במפעל זה. הדרמה התחוללה בבתים ב' ו-ג', מהן העפילו הפועל קרית אונו ובני הרצליה. מכבי ראשל"צ לא עמדה במשימה שלה לנצח ביתרון של 10 שערים בבירת הנגב, ו-30:38 על מ.כ באר שבע לא הספיק אחרי שסיימה במשחק הקודם בשיוויון 28:28 מול הפועל קרית אונו (שניצחה במחזור הראשון את באר שבע 26:35).

קריית אונו תפגוש את בני הרצליה שניצחה את הפועל ראשל"צ 28:33. למרות שהמחצית הראשונה הסתיימה בשיוויון 14:14, הרצליה הובילה ברוב שלבי המשחק בבית א', מחזיקת גביע המדינה הפועל SP אשדוד סיימה ראשונה אחרי ניצחון על מכבי דימונה – 19:30 שהתווסף ל-24:28 על א.כ נס ציונה במשחק הקודם.

אשדוד העפילה לחצי הגמר, והיריבה שלה תיקבע כאמור אחרי המפגש מחר בין הפועל חבל אילות לא.ס SGS רמת השרון (13:00). לרמה"ש ולחולון בבית ד' יש 2 נקודות כ"א (יחס השערים של רמה"ש עומד על +4 ושל חולון על +2). חבל אילות ללא נקודות ועם 6- ביחס השערים, לכן היא חייבת ניצחון ובהפרש של 9 שערים כדי לעבור גם את חולון ולהעפיל שלב). מבחינת רמה"ש גם הפסד מינימלי יעלה אותה.