הטניסאית הבריטית בת ה-18 אמה רדוקאנו התחילה את הקריירה המקצוענית שלה לפני שלושה חודשים, והלילה (ראשון) היא כבר זכתה באליפות ארה"ב הפתוחה והניפה את הגביע הראשון שלה. רדוקאנו הצעירה גברה בגמר על יריבתה הקנדית ליילה פרננדז בשתי מערכות והשלימה זכייה סנסציונית בטורניר היוקרתי אותו התחילה כשהיא מדורגת במקום ה-150 בעולם.

עצם הגעתה של בת ה-18 לגמר הייתה מדהימה, וזכייתה היא לא פחות מהיסטורית. בשל דירוגה הנמוך, היא נאלצה לעבור שלושה סבבי מוקדמות רק בשביל להעפיל לטורניר, והפכה למעפילה הראשונה דרך סבבי המוקדמות לזכות בגראנד סלאם. היא הזוכה הצעירה ביותר בטורניר גראנד סלאם מזה 17 שנה. גם יריבתה פרננדז, המדורגת במקום ה-73 בעולם, היא רק בת 19.

אמה רדוקאנו זוכה באליפות ארה"ב הפתוחה (צילום: רוברט דיוטש, רויטרס)
צילום: רוברט דיוטש, רויטרס

רדוקאנו זכתה בטורניר תוך הצגת דומיננטיות מפעימה ומבלי להפסיד אפילו מערכה אחת. הטורניר הנוכחי הוא הגראנד סלאם השני בלבד בו היא מתחרה, ואף אישה בעידן של "התחרויות הפתוחות" לא הצליחה לזכות בטורניר גדול בכה מעט ניסיונות. כמו כן, היא הבריטית הראשונה לזכות בגראנד סלאם מאז 1977.  

המלכה אלזיבת' לא נותרה אדישה להישג האדיר. "ברכותיי. זה הישג יוצא דופן בגיל כה צעיר, ומדובר בעדות לעבודה הקשה וההשקעה שלך", מסרה המלכה לזוכה הצעירה. גם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הצטרף למברכים: "איזה משחק סנסציוני! מזל טוב!".