מורן מסיקה אידלמן (יוסי לזרוף, צילומי תדמית) (צילום: ספורט 5)
מורן מסיקה אידלמן (יוסי לזרוף, צילומי תדמית) | צילום: ספורט 5

מועצת תאגיד מכון וינגייט אישרה את מינויה של מורן מסיקה-אידלמן למנהלת אתנה, המרכז לקידום ספורט הנשים במכון וינגייט. בשנה האחרונה שימשה בתפקיד מירב אולייניק כממלאת מקום, לאחר פרישתה של עמרית ינילוב בתחילת 2020. מסיקה-אידלמן נבחרה על ידי ועדת איתור של מכון וינגייט, בראשות מנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי, סמנכ"לית הכספים פני דרורי, מנהל היחידה לספורט הישגי דני אורן, וראש מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט עופר בוסתן, ששימש כמשקיף בוועדה. 

מסיקה אידלמן (41) מילאה לאורך השנים תפקידים בכירים בתחום הספורט כמנהלת אגף הספורט במכבי ישראל וכממלאת מקום יו"ר איגוד ההתעמלות. בעבר, ניהלה את מחלקת הספורט בחברת כיוונים בעיריית באר שבע, והייתה ספורטאית אתלטית בעברה. היא בעלת תואר ראשון בניהול ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני במנהל מדיניות ומנהיגות בחינוך. כמו כן, היא בוגרת קורס דירקטוריות מהמרכז הישראלי לניהול. מעבר לכך, היא חברת הנהלה בוועד האולימפי הישראלי, חברת הנהלה וממלאת מקום יו"ר איגוד ההתעמלות, וכן חברת הנהלה באיגוד האתלטיקה ובאיגוד הכדור-יד.

יקי אנוך, ראש מועצת תאגיד וינגייט, בירך על המינוי החדש: "אנו מברכים את מורן מסיקה-אידלמן על מינויה למנהלת אתנה, ומאחלים לה הצלחה בתפקידה. אין לנו ספק כי הידע והכישורים של מורן יסייעו בידה להרחיב ולהעמיק את הפעילות הספורטיבית של ילדות, נערות ונשים בכל הרמות, ולהביא להישגים. אנו מודים למירב אולייניק, על תרומתה המשמעותית לקידום ספורט הנשים במשך השנה בה מילאה את תפקיד מ"מ מנהלת אתנה"

"אני מודה מאוד על המינוי לוועדת האיתור בראשותו של מנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי ולמנהל הספורט והעומד בראשו, עופר בוסתן, על הבעת האמון", שיתפה מורן מסיקה-אידלמן. "אני שמחה ונרגשת לקראת ההזדמנות לקדם שינוי בתחום ספורט הנשים בישראל. יש לנו חלון הזדמנויות מעולה עם שותפות ושותפים רבים לנושא. אני רואה בתחום זה הזדמנות לצמצום פערים מגדריים בחברה הישראלית, כך שלכל ילדה, נערה ואישה תהיה אפשרות לקחת חלק פעיל בעולם הספורט, והזדמנות שווה לעסוק בכל ענף או פעילות בו תחפוץ". המנהלת הנכנסת גם סיפרה על תוכניותיה:"יש בכוונתי לחתור לחיבור בין כל הגופים העוסקים במלאכה חשובה זו, במסגרת פעילות שתופנה לכל הרצף הגילאי. אני רואה באתנה גוף מרכזי שיהיה אמון על ביצוע, יישום והטמעה של מדיניות ספורט הנשים תוך שימת דגש על ערכיות, מצוינות ומוגנות".