מתקרבים לדבר האמיתי. אחרי דחייה של שנה, ולמרות שמועות כי האירוע לא ייערך גם הקיץ, מארגני אולימפיאדת טוקיו משדרים עסקים כרגיל ומתכוננים לאירוע הגדול של הספורט העולמי. היום (רביעי) הם גם מפרסמים את "ספר החוקים" שילווה את הספורטאים ואת מי שעוטף אותם, ואפשר למצוא שם גם על מיני הוראות מעניינות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהתאם לתקופת הקורונה, יש לא מעט חוקים שכמובן נוגעים לתחום הזה. מעבר לחוקים הברורים של חובת תשובה שלילית בבדיקת קורונה לפני ואחרי הטיסה לטוקיו, בדיקת קורונה בכל 4 ימים לפחות ואיסור נסיעה בתחבורה הציבורית, יש גם חוק אחד שוודאי יגרום להתנגדות בטענה כי הוא מגביל את חופש התנועה: המארגנים כותבים כי כל ספורטאי יחויב להוריד לטלפון החכם שלו אפליקציית מעקב מטעם הממשלה.

ספר החוקים טוקיו (צילום: getty images)
ספר החוקים | צילום: getty images

למרות שעדיין לא הודיעו על כך רשמית, המארגנים לא כתבו דבר על כמות הצופים שתורשה להיכנס לאצטדיונים במהלך המשחקים, אם בכלל. בכל מקרה, על הספורטאים ייאסר להצטרף לכל התקהלות שלא קשורה בתחרויות. כמובן שצפויים עוד לא מעט עדכונים בספר החוקים עד שהמשחקים ייצאו לדרך, ב-23 ביולי.

בכל מקרה, לצוות שילווה את הספורטאים למשחקים יהיה אסור לשיר, למחוא כפיים, או אפילו לזמזם במהלך התחרויות. מעניין יהיה לראות מה יהיה היחס לקהל, אם יהיה קהל, במהלך התחרויות. הגרסה הבאה של ספר החוקים צפויה לצאת לאור במהלך חודש אפריל.