הישגים יפים למשלחת הישראלית לגראנד סלאם בת"א, כבר ביום הראשון. אחרי ימים בהם דובר בעיקר על הקורונה בהקשר של האירוע, עכשיו הגיע הזמן לדבר על החלק הכיפי ביותר - המדליות. גילי כהן עשתה זאת ראשונה עבור המשלחת הישראלית עם מדלית כסף במשקל עד 52 ק"ג ואז נוסף הדובדבן עם זהב של תמנע נלסון לוי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נלסון לוי עלתה לגמר מול שרה לאוני סיסיק הצרפתייה כמו מלוע של תותח ובתוך 18 שניות הטילה אותה באיפון מרשים. 5 חודשים לפני האולימפיאדה, אין ספק שהיום הזה נותן הרבה תקוה לג'ודוקא ולכל המדינה למדליה גם בטוקיו.

תמנע נלסון לוי (צילום: getty images)
תשיג זהב? נלסון לוי | צילום: getty images

נלסון לוי התחילה ישירות בסיבוב השני, שם עברה יריבה מטורקיה. ברבע הגמר היא ניצחה את קאיה קאז'ר מסלובניה ובחצי הגמר עברה את אטרי ליפרטליאני.

גילי כהן: "אעשה את המקסימום בטוקיו"

"אני מאוכזבת מההפסד בגמר, אבל ברור שאני מאושרת להיות על הפודיום ולהבטיח את המקום באולימפיאדה", אמרה כהן מיד לאחר הקרב. "זו הייתה שנה קשה ומאתגרת. אני אעשה את המקסימום כדי להביא מדליה גם מטוקיו".

גילי כהן התחילה את היום בנצחונות על יריבות מגיאורגיה והולנד ובשמינית הגמר עבר את אסטריס גנטו הצרפתייה אחרי ניקוד זהב. בחצי הגמר זה כבר היה הרבה יותר מהר מול אסטרלה לופז שריף הספרדייה - ואז הגיע הגמר הגדול מול צ'לסי ג'יל הבריטית. קרב שאומנם הסתיים בהפסד, אבל ההישג בכל מקרה נהדר.

גילי כהן שני הרשקו (צילום: איגוד הג'ודו)
כהן עם מאמנה שני הרשקו | צילום: איגוד הג'ודו

שאר הישראלים שבלטו היום: בגברים, מתן קוקולאייב (עד 60 ק"ג) בן ה-19 הפתיע כשהגיע עד לרבע הגמר, אך הפסיד בשני הקרבות הבאים וסיים במקום ה-7. ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) הפסיד גם הוא בקרב הראשון של בית התנחומים.

גפן פרימו (צילום: איגוד הג'ודו)
אכזבה. פרימו | צילום: איגוד הג'ודו

אצל הנשים, שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) שכבר הבטיחה את מקומה בטוקיו הפסידה בקרב השני שלה וגפן פרימו, שכבר לא תהיה בטוקיו, הפסידה כבר בקרב הראשון והודחה מוקדם מאוד.