גראנד סלאם תל אביב בג'ודו אומנם ייפתח רשמית רק מחר, אך כבר עכשיו מתברר כמה מהר האירוע החגיגי יכול להפוך לפארסה. בסבב בדיקות שהתקיים למשלחות שכבר הגיעו לישראל, התברר כי באחת המשלחות הזרות יש חולה קורונה וכעת מחכים לבדיקות חוזרות של עוד 3 בני אדם שהוגדרו כ"גבוליים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החולה הוא חבר משלחת זרה ונמצא בתוך הבועה במלון בת"א. נטען כי מרגע הנחיתה הוא לא יצא מהמלון ולא בא במגע עם ספורטאים אחרים, אך עצם היותו חיובי היא עובדה מדאיגה עבור האירוע.

בהודעה רשמית של איגוד הג'ודו, נודע כי כבר ביום הראשון להכנות התגלו בבדיקות שנערכו 5 חיוביים ו-5 נוספים חיוביים גבוליים. בקשר לחיוביים, מדובר ב-5 עובדים שהיו אמורים לעבוד בהיכל קבוצת שלמה, המארח את הטורניר, והם לא באו במגע עם הספורטאים ונכנסו לבידוד עד קבלת תשובה לבדיקה נוספת.

גראנד סלאם תל אביב (צילום: איתי דגן )
גראנד סלאם תל אביב | צילום: איתי דגן

בקשר לגבוליים, מדובר בחברי משלחות זרות שרק אחד מהם ג'ודוקא. גם הם נכנסו לבידוד, במימון הטורניר, לא יצאו לאימונים ולא באו במגע עם ספורטאים אחרים. כל החמישה נמצאו בעבר כבר חיוביים לקורונה, אך עלו לטיסה לישראל לאחר שהציגו שתי בדיקות קורונה שליליות. גם הם מחכים כמובן לתוצאות בדיקת קורונה נוספת.

ממשרד הבריאות נמסר: "מתוצאות הבדיקות של המגיעים, נמצאו 5 מקרים בהם הבדיקה הדגימה מצב המוגדר חיובי גבולי לנגיף הקורונה. ברובם הנם אנשי צוות שככל הנראה מאומתים גבולית על רקע סיפור של החלמה מקורונה בשבועות האחרונים וממצא זה נפוץ בקרב מחלימים. כחלק מהפרוטוקול, חזרו על הבדיקות למאומתים ובינתיים כולם בבידוד מחמיר במלון במימון הטורניר וכך גם הבדיקות. במידה והבדיקות הנוספות יצאו שליליות, הם יוכלו להשתתף בטורניר. אך במידה ובדיקות שהודגמו יהיו חיוביות הם יישארו בבידוד מחמיר במלון. כמו כן, נמצאו 5 מאומתים בקרב עובדים שנדגמו בטרם החלו לפעול באתר התחרות ולא נכנסו לאתר בכלל, וכלל לא קיימו מגע עם המשלחת או הספורטאים".