הבטיח מדליה על אדמת ישראל: הג'ודוקא האירני סעיד מולאי (משקל עד 81 ק"ג) עלה היום (שישי) למזרן במסגרת גראנד סלאם ת"א, ניצח 4 יריבים במוקדמות, העפיל לגמר ויעשה היסטוריה כשבכל מקרה יעמוד על הפודיום על אדמת ישראל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היינו קרובים מאוד להיסטוריה, אבל בקרב הגמר מול שרופידין בולטאבוייב האוזבקי למולאי כנראה נגמרו הכוחות והוא הפסיד אחרי קצת יותר מ-2 דקות של קרב. בכל מקרה מדובר בהיסטוריה, כשהאירני הגולה יעמוד על הפודיום ויקבל את מדליית הכסף.

במסגרת התחרות, מולאי ניצח בקרב הראשון שלו את זלים טצקייב האזרי וזכה למחיאות כפיים מהקהל. בהמשך הוא עלה לרבע הגמר וגבר עלל אנטוניו אספוסיטו האיטלקי. מולאי ניצח גם את דומיניק רסל הגרמני ובחצי הגמר את אסלן לפינגוב הרוסי - והבטיח מדליה בתחרות שמתקיימת בישראל.

סעיד מולאי (צילום: עודד קרני, איגוד הגו'דו)
מולאי אחרי שהעפיל לגמר | צילום: עודד קרני, איגוד הגו'דו

אחרי שאתמול המשלחת הישראלית לגראנד סלאם תל אביב הביאה שתי מדליות, היום הסתפקה המשלחת במדליה אחת - מדליית ארד של טוהר בוטבול בה זכה דרך בית התנחומים. זו המדליה הראשונה עבור נבחרת הגברים של ישראל והיא ממתיקה מעט את היום הלא טוב שעבר על ישראל בתחרות.

בבוקר קיבלנו את אחת האכזבות הגדולות, והלא צפויות. שגיא מוקי (משקל עד 81 ק"ג) הפסיד כבר בקרב הראשון שלו בתחרות,  אחרי שספג איפון מסמי צ'וצ'י הבלגי והודח מוקדם מאוד מהצפוי.

שגיא מוקי לאחר ההפסד בגראנד סלאם בתל אביב (צילום: עודד קרני, איגוד הגו'דו)
מוקי הפסיד באיפון, הרגע הונצח בצילום | צילום: עודד קרני, איגוד הגו'דו

מוקי, שמקווה להגיע למדליה באולימפיאדה בטוקיו בקיץ הקרוב, סיים את דרכו בתחרות מוקדם מאוד מהצפוי. עם זאת, הוא כמובן הבטיח את מקומו באולימפיאדה והתחרות הזו לא משמעותית עבורו.

כולם, כולל מוקי, חיכו למפגש המיוחל עם סעיד מולאי האירני שעבר לייצג את מונגוליה - מפגש שיכול היה להתרחש רק בשלבים המוקדמים, אך כעת המפגש הזה כמובן ייאלץ לחכות ויתרחש אולי רק באולימפיאדה. מולאי עצמו ניצח בקרב הראשון לקול מחיאות הכפיים של המשלחות.

שגיא מוקי סעיד מולאי (צילום: אינסטגרם)
מוקי וסעיד מולאי | צילום: אינסטגרם

שגיא מוקי אמר לאחר ההפסד: "הלם. לא קל להיות מודח, אבל הפסדים זה חלק מהדרך. המטרה הכי חשובה שלי זו האולימפיאדה ולשם אני מכוון".

 _OBJ

גילי שריר (משקל עד 63 ק"ג) עלתה אומנם לקרב על הארד דרך בית התנחומים, אך הפסידה לאחר שספגה 3 עונשים ולא תעמוד על הפודיום.