היום השלישי והאחרון של גראנד סלאם ת"א בג'ודו סיפק לנו מצד אחד אכזבה גדולה, ומצד שני תקוה גדולה. אתמול הודח אלוף העולם במשקל עד 81 ק"ג, שגיא מוקי, כבר בקרב הראשון שלו - והבוקר (שבת) עשה זאת גם המדליסט האולימפי מריו 2016, אורי ששון, במשקל 100+ ק"ג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) נראה מצוין ועלה לגמר. אלוף אירופה התחיל את התחרות היישר בסיבוב השני, שם גבר על יריב מאוסטריה. בסיבוב השלישי הוא כבר עבר יריב מאיחוד האמירויות וברבע הגבר ניצח את תומאס בריסנו הצ'יליאני עם וואזרי 10 שניות לסיום הזמן. בחצי הגמר הוא פגש את אוניס סנבלידזה הגיאורגי העקשן, אך סיים את הקרב בסטייל עם ריתוק והבטיח בכל מקרה מדליה. בגמר עצמו ראינו בעיקר הרבה עונשים - כשבתוך ניקוד הזהב הישראלי ספג את השלישי והפסיד.

פיטר פלצ'יק (צילום: עודד קרני, איגוד הג'ודו)
פלצ'יק בגמר. מאוכזב | צילום: עודד קרני, איגוד הג'ודו

"אני כועס על עצמי ולא מאשים אף אחד", אמר פלצ'יק בדמעות מיד אחרי ההפסד. "כנראה שלא הייתי מספיק פיטר בגמר. אני יודע כמה מסוכן אני יכול להיות ולא הייתי מספיק יוזם. תכננתי אסטרטגיה ולא הצלחתי להוציא אותה לפועל. אני כבר עם הראש לאולימפיאדה. אני לא יודע אם זה טוב או לא שהיא נדחתה, אני יכול להגיד שהתכנית 'נינג'ה ישראל VIP' עזרה לי למלא את החלל אחרי שנדחתה האולמפיאדה".

פיטר פלצ'יק (צילום: עודד קרני, איגוד הג'ודו)
פלצ'יק בדרך לגמר | צילום: עודד קרני, איגוד הג'ודו

ששון עלה לקרב הראשון שלו מול אלישר יוסופוב מאוזבקיסטן (מדורג 36 בעולם) ונראה כבוי. ששון לא הצליח לייצר התקפות ובסופו של דבר הפסיד והודח כבר בקרב הראשון שלו. ששון, שמדורג 10 בעולם, זכה בשנה שעברה בת"א (אז התחרות נחשבה גראנד פרי) בזהב - אך כמובן שכעת הוא לא ישחזר את ההישג. אורי ששון ספג ביקורות רבות על התרחקותו משגרת האימונים הקפדנית של הג'ודו, ביקורות שהגיעו לשיאן עם השתתפותו בתכנית "הזמר במסיכה", שם נכנס לדמות הפלאפל. בתכנית הזו הוא זכה במקום השלישי.

אורי ששון (צילום: getty images)
ששון. לא ישיג מדליה בת"א | צילום: getty images

אצל הנשים, רז הרשקו (78+ ק"ג) עשתה יום יפה והעפילה עד לרבע הגמר, אך הפסד למריה אלטמן הברזילאית שלח אותה לבית הניחומים, שם היא פגשה את יסמין גראבווסקי הגרמנייה. הרשקו הובילה בניקוד ממש עד לשניות האחרונות של הקרב, אך ספגה עונש שלישי, הפסידה בקרב וסיימה את התחרות במקום ה-7 המכובד.