טירוף הקראטה: במהלך התקופה האחרונה, יותר ויותר ילדים חוזרים להתאמן בתחום - וזה לא במקרה. כולם החלו להתעניין באומנות הלחימה העתיקה בזכות "קוברה קאי", ההמשך של סרט הפולחן "קראטה קיד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"התחלתי לראות את הסדרה ורציתי גם לדעת איך לעשות את כל הדברים", סיפר אחד הילדים שהחל להתאמן בקראטה לחדשות 12. "התאהבתי בקראטה ואמרתי לאימא שלי לרשום אותי", סיפר ילד נוסף. איתן יופה בן ה-8 כבר מציב לעצמו יעד גבוה: "אני רוצה להגיע לחגורה שחורה, לא יודע מתי זה יקרה".

מנגד, ההורים נראים מופתעים מההתלהבות של ילדיהם. "כשניקה אמרה לי שהיא רוצה ללמוד קראטה, הופתעתי מאוד", אמרה טניה ברנשטיין. "היא מגיל שלוש בהתעמלות אומנותית ובגלל הסדרה רוצה לפרוש". ואכן, בתה כבר חושבת על התחרויות: "החלום שלי להיות טובה, כדי שאנצח בתחרויות וגם אצליח".

האם מעבר לסרט יש ערך מוסף בלימוד הקרטה? ליאת רוקח, מורה לענף, מאמינה בכך בכל ליבה. "אותי באופן אישי זה מאוד משמח, יש בקראטה המון יופי. אנחנו רואים מגמה יותר חיובית ואנשים מבינים שזה לא רק ללמוד ולהרביץ, אלא להפך - ללמוד איך לשלוט בעצמנו ואיך לקבל ביטחון עצמי". 

את בעיטת הקרטה המפורסמת מסרט הפולחן "קרטה קיד" מכיר כל מי שגדל בשנות ה-80 וה-90. יותר מ-30 שנה אחרי אותו סרט, עכשיו סדרת ההמשך שלו כובשת את המסך. "קוברה קאי" שמשודרת בנטפליקס חוזרת אל דניאל לרוסו, הלא הוא ראלף מאצ'יו. אותו ילד מהסרט הראשון, שפותח מחדש - אחרי שנים שהיה סגור, את מועדון הקראטה והקרב עם היריב הוותיק שלו מתחדש.

כמו בכל דבר, גם הפעם - יש קשר ישראלי: מאמן ישראלי שהדריך את יריבו של ראלף מאצ'יו. הסדרה הייתה מדורגת במקום הראשון בסדרות הנצפות ביותר בנטפליקס  וגם כאן, בישראל. סימן נוסף להתעניינות שהסדרה יצרה אפשר למצוא בגוגל - שם נרשמה עלייה של 150% בחיפוש של המילה קרטה בשנה האחרונה.