לאחר שאולם האנרבוקס בחדרה נחנך, ממש רגע לפני שהקורונה עצרה פה הכול, קיוו בעיר שבעזרתו יצליחו להביא לעיר אירועי ענק תרבותיים וספורטיביים. אף אחד לא חשב שלאחר שזה יקרה בסופו של דבר - דווקא הקהל לא יזכה ליהנות מהאולם, אך זו המציאות לצערנו בשנה האחרונה בספורט העולמי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האולם, שמכיל כ-2,500 מקומות, יזכה החל מהערב (21:00) לארח את בית מוקדמות אליפות אירופה בכדורעף, בהשתתפות ישראל, אוסטריה ובולגריה. אומנם אירוע שכזה הוא "כאב ראש" הפקתי לא קטן, ובהיעדר קהל זה נעשה פשוט יותר, אך המארגנים היו מעדיפים את "כאב הראש".

אולם אנרבוקס חדרה (צילום: פרטי)
האולם בחדרה. יישאר מיותם | צילום: פרטי

 "זה די עצוב שאין את החלק של לדאוג לצופים באולם", מספר דובר איגוד הכדורעף, דן שיראי, שנמצא עמוק בהכנות לאירוע בחודשים האחרונים. "בדרך כלל אנחנו רוצים ליצור אווירה טובה וססגונית למי שנמצא באולם ולמי שנמצא בבית. כל החלק הזה של הצופים באולם נעלם בגלל הקורונה ויהיה קשה להעביר לצופים בבית את האווירה הטובה, אבל אנחנו כמובן נשתדל".

ואיך בכלל מארגנים כזו הפקה, אם אסור להיפגש? "בזום. אני לחלוטין קורא להפקה הזו הפקת זום", מסביר שיראי. "זה מוזר ומאתגר. כל מי שעובד כאן עושה את זה בהגבלות קורונה מאוד מחמירות. תמיד מסכות, אלכוג'ל, אין לחיצות ידיים כמובן. רק לצד הישראלי רכשנו כ-2,000 מסכות. אין חדר מוזמנים. אין שום דבר מעבר למשחק עצמו. אבל נשתדל שהאירוע בכל זאת יהיה חוויתי".

אחד השחקנים הוותיקים בנבחרת, עומרי שוורץ, מסביר את ההתמודדות מהצד של השחקנים: "כספורטאי בעולם הספורט של הקורונה, יש כל הזמן תחושה באוויר של 'ההצגה חייבת להימשך'. אתה מנסה לייצר לעצמך כמה שיותר ודאות בשדה שגם ככה אין בו הרבה ודאות. אנחנו נתקלים בהרבה שינויים וקשיים טכניים ולוגיסטיים שבסוף גם משפיעים עלינו פיזית. אבל מגיל קטן אנחנו מנסים לממש את הפוטנציאל שלנו, לעבוד עם מה שיש ולהוציא את המיטב ויותר".

"אנחנו משתדלים לשים את הכול בצד ולנהל שגרת אימונים והכנות רגילה כמה שניתן", ממשיך שוורץ. "פה מגיעה מילה טובה לצוות הניהול שלנו, שאולי היום יותר מהכול, אנחנו מבינים כמה ניהול ספורט יצירתי, חכם וגמיש הוא נכס יקר שצריך להמשיך לטפח בספורט הישראלי. אנחנו באים לטורניר שהוא כמו טורניר גביע, וכל משחק בו הוא כמו גמר. צפוי שבוע מפרך שיכול להתפתח למלא כיוונים. אני מקווה שבדיוק עוד שבוע נצא ממנו כשידינו על העליונה".