עוד הישג לאחד מהג'ודוקות החמים של השנה האחרונה. פיטר פלצ'יק (משקל עד 100 ק"ג), המדורג 1 בדירוג העולמי, זכה הערב (רביעי) במדלית ארד במאסטרס דוחא, התחרות השנתית השניה בחשיבותה אחרי אליפות העולם. עבור פלצ'יק זו מדליה ראשונה בקריירה בתחרויות המאסטרס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פלצ'יק עבר יום קרבות לא קל, דווקא אחרי שעלה אוטומטית לסיבוב השני. בקרב הראשון הוא היה על המזרן כמעט 12 דקות, כשאלמא גסימוב מאז'רבייג'אן גרר אותו ל'קרב חפירות' שהסתיים בוואזרי של הישראלי. הרבע הגמר פגש פלצ'יק את ארמן אדמיאן הרוסי, במה שהיה שחזור של גמר אליפות אירופה - וגם הפעם ידו של פלצ'יק הייתה על העליונה.

בחצי הגמר הפסיד פלצ'יק ל-וארלאם ליפרטליאני מגיאורגיה ובקרב על הארד ניצח פלצ'יק את אלוף העולם מ-2019, ג'ורג' פונסקה (פורטוגל), בניקוד זהב. למרות גילו המתקדם יחסית (29) פלצ'יק נוסק בשנה האחרונה ונראה כמו מועמד למדליה גם במשחקים האולימפים.

חוץ מפלצ'יק, הג'ודו הישראלי עבר יום מאכזב יחסית. לי קוכמן (משקל עד 90 ק"ג) הפסיד בקרב הראשון הראשון שלו ללאשה בקיורי באיפון אחרי דקה ו-15 שניות. אורי ששון (משקל 100+ ק"ג) ניצח בקרב הראשון את דורנביאר אולזיביאר (מונגוליה) אבל הודח בשלב הבא מול טמור רחימוב (טג'יקיסטאן).