אלוף אירופה! פיטר פלצ'יק (משקל עד 100 ק"ג) זכה לראשונה בקריירה באליפות אירופה בג'ודו, בתחרות הנערכת בפראג. הישג שיא של הג'ודוקא עבורו זו מדלייה שנייה באליפות היבשתית, הקודמת הייתה מדליית ארד באליפות שנערכה בתל אביב ב-2018, לעיני הקהל הביתי האוהד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הרגעים שאתה עומד על הפודיום, מעלה את הדגל הכי גבוה ומשמיע את התקווה - אושר טהור", אמר פלצ'יק דקות לאחר קבלת המדלייה. "אני ממש מאושר שהצלחתי לזכות היום בזהב. קיבלתי הגרלה לא פשוטה. אחרי שעברתי את הקרב הראשון הרגשתי שאני בתוך התחרות, ובכל קרב הרגשתי יותר ויותר טוב. אורן (המאמן) אמר לי שיש רגעים שצריך לקחת בשתי ידיים. לקחתי את מה שהוא אמר, נזכרתי בזה ברגעים הקשים וזה נתן לי המון מוטיבציה. בגלל ההסתגרות במלון שנובעת מהקורונה, אני חושב שלא ראיתי אור יום חוץ מכמה 'טיולי חצר' שעשינו. זה היה שבוע מאוד לא פשוט, הרבה שעות בחדר, הרבה מחשבות. ולמרות הכל הצלחנו להתאמן ולעשות מהלימון לימונדה. המטרה הגדולה הבאה שלי היא כמובן האולימפיאדה".

הראשון לברך היה שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "ברכות לפיטר פלצ'יק על הזכיה במדליית הזהב! פיטר היקר, גאים בך על ההישג שהוא תוצר של נחישות והתמדה ומחכים כאן בבית לחגוג יחד איתך. מרגש לראות את דגל ישראל מעל הפודיום, כל הכבוד פיטר, למאמן אורן סמדג'ה ולכל הצוות המלווה".

פיטר פלצ'יק ג'ודו (צילום: איגוד הג'ודו)
אלוף אירופה. פלצ'יק (בלבן) | צילום: איגוד הג'ודו

יו״ר איגוד הג׳ודו משה פונטי, בירך: "הישג ענק לפיטר, לצוות האימון בראשותו של אורן סמדג׳ה, לג׳ודו שלנו ולספורט הישראלי כולו. אני שמח שבתוך חודשים של אי ודאות ידענו להמשיך ולהתאמן, לשמור על כושר וחדות ולמרות הקשיים לשאוף קדימה. השבועות האחרונים, עם המדליות באליפויות עד גיל 21 ו-23, המדליה של טל פליקר וכעת התואר של פיטר, היו שבועות קשים אבל מלמדים על האופי של ספורטאי נבחרות הג׳ודו. פיטר הציג היום ג׳ודו אדיר ואופי מדהים, אני גאה בו".

 

 

פלצ'יק עלה ישירות לסיבוב השני, שם ניצח את בנג'מין פלטשר האירי. ברבע הגמר הוא עבר את יבגני בורודבקו מלטביה. בחצי הגמר השיג הישראלי וואזרי ממש בשניות האחרונות של הקרב וניצח את וראלם ליפרטליאני הגיאורגי. הגמר היה מאוד צמוד, ובתוך ניקוד הזהב הטיל פלצ'יק את ארמן אדמיאן הרוסי בוואזרי וזכה במדליית הזהב.

במשקל 100+ ק"ג, הפסיד אורי ששון ברבע הגמר וירד לבית הניחומים. ששון קיווה להשיג שלושה ניצחונות שיקנו לו את מדליית הארד, אלא שהוא הפסיד כבר בקרב הראשון וכבר לא יזכה במדליה באליפות הנוכחית.