כרם (KEREM) נוי לא התכוונה בכלל לעשות היסטוריה, זה יצא לה במקרה. "בכלל לא ציפיתי שקבוצה כל כך גדולה תציע לי לשחק אצלה, כשסנטש  - אחת הקבוצות הגדולות בהונגריה – שלחה לי הצעה הייתי בהלם. לאט לאט כשעברתי על התנאים והחוזה, פתאום הבנתי שהם באמת רוצים שחקנית ישראלית!", מספרת נוי בהתרגשות. "הבנתי שאני חייבת לקחת את ההזדמנות הזו, להביא כבוד לישראל ולפתוח עוד דלתות לעוד שחקניות ישראליות בעתיד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נחזור להתחלה. ענף הכדורמים הוא לא ענף מוכר בישראל, מה שלא מפריע לכרם נוי בת ה-20 להסביר למה אנחנו חייבים להכיר אותו: "נבחרת הנשים העפילה לראשונה לטורניר הקדם אולימפי ויכולה לייצג את ישראל בטוקיו בשנה הבאה. זה מאוד מטורף ונדיר שיהיה ייצוג לישראל בענף כדור קבוצתי. הנבחרת מתאמנת לפחות 8 אימונים שבועיים בבריכה בווינגייט, כשלפני הקורונה היינו מתאמנות לפעמים גם 11 פעמים – הכל כדי להגיע למטרה". כמו שחקניות רבות אחרות, גם נוי גדלה בפרויקטים של אתנה, המרכז לקידום ספורט נשים במכון וינגייט.

נבחרת הנשים בכדורמים הוקמה רק לפני כעשור, אבל כבר הגיעה להישגים שבענפים אחרים אפשר רק לחלום עליהם. בשנת 2018 העפילה הנבחרת לאליפות אירופה לבוגרות, הישג היסטורי. באליפות עצמה שהתקיימה בברצלונה סיימה הנבחרת במקום ה-10. הנבחרת העפילה לאליפות פעם נוספת בינואר השנה, ובאליפות שהתקיימה הפעם בהונגריה הנבחרת שיפרה את המיקום שלה שלב אחד למעלה. בארץ יש 4 קבוצות, אך עיקר העיסור הוא סביב הנבחרת שמתאמנת בווינגייט.

כרם נוי (צילום: שי לוי)
מוכנה לאתגר. נוי | צילום: שי לוי

ההרגשה היא שאת המעבר להונגריה עושה נוי קודם כל בשביל המדינה, הענף ורק אז בשביל עצמה: "אני הולכת לשחק באחת מקבוצות הצמרת של אחת הליגות הטובות בעולם בענף, זה מטורף וזו הסיבה שהחתימה הזו כל כך מרגשת. זו לחלוטין ליגה שהיא שוות ערך לליגה הספרדית בכדורגל. לעומת ישראל, שכאן אנחנו מתאמנות בבריכה בה צריכים להתאמן עוד ענפים, וצריך לסנכרן את האימונים, בהונגריה אני אקבל תנאים שיפנו אותי להתעסק רק בכדורמים כל היום".

בהתחשב במספר האימונים ורמת ההישגיות, אני מצפה שהתגמול יהיה בהתאם, זה קורה בישראל?

"זה החיסרון בספורט שלנו. אין מודעות ואין כסף. כשחקנית בולטת, אני לא עושה רווח בתחום הזה בארץ. שחקנים מקצועיים חייבים למצוא עוד עבודה. עכשיו כשאני אעבור להונגריה אני ארוויח ואוכל להתעסק רק עם הספורט. בהונגריה יש הרבה עניין בענף הזה".

נוי עדיין משרתת בצה"ל, במעמד ספורטאי מצטיין, אבל כדי לעבור לשחק בקביעות בחו"ל היא צריכה לחכות לשיחרור שלה שיגיע באוקטובר. הבעיה? הליגה בהונגריה יוצאת לדרך כבר בחודש הנוכחי והיא עלולה להפסיד את ההתחלה: "אני בתהליך של שיחרור מוקדם, המפקד שלי מנסה לעזור לי ותומך בי אבל יש כמה תקלות עם בקשת השיחרור. הודעתי לקבוצה ההונגרית שיכול להיות שאגיע רק באוקטובר וזה מקובל עליהם, אבל אני לא רוצה להפסיד את תחילת הליגה".

לפני סיום, אי אפשר שלא לשאול על השם המיוחד שלך.

(צוחקת). "האמת אני לא יודעת מה גרם להורים שלי לבחור את השם הזה. אני חושבת שאמא שלי פשוט שמעה שמישהי קראה ככה לבת שלה והחליטה שזה יהיה השם של הבת שלה".