רוכב האופניים הבריטי, כריס פרום, שזכה ארבע פעמים במרוץ היוקרתי והפופולארי בעולם 'הטור דה פראנס', חתם היום (חמישי) בקבוצה הישראלית ישראל סטראט אפ ניישן. "אני מצפה בקוצר רוח לאתגרים שמצפים לנו ביחד ולנחול הצלחות גדולות נוספות", ציין פרום. סילבן אדמס, מבעלי סטראט אפ ניישן, אמר כי ההחתמה של פרום היא כמו "להנחית בישראל את מייקל ג'ורדן של ענף האופניים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פרום נחשב לאגדה בענף האופניים. הוא שלט במשך ארבע שנים במרוץ המפרך בקבוצתו הבריטית אינאוס, שבגלגולה הקודם נקראה "סקיי', אלא שירידה בכושרו מצד פציעה קשה שעבר הובילה את הקבוצה הבריטית להודיע לו על סיום החוזה.

קבוצת ישראל סטראט אפ ניישן, שנמצאת בבעלות הפילנטרופ היהודי סילבן אדמס, יצרה קשה עם הכוכב והציעה לו לשמור על שכרו הגדול, כ-5 מיליון לירות שטרלינג לשנה, ובכך הנחיתה אותו בישראל. החוזה בין הצדדים ייכנס לתוקף בעונה הבאה (2021).

קבוצת האופניים ישראל סטארט ניישן
קבוצת האופניים ישראל סטארט ניישן | צילום: יזראל סטארט אפ ניישן

זהו רגע היסטורי עבור הקבוצה, עבור ישראל, עבור הספורט הישראלי ועבור אוהדינו ברחבי העולם - רגע שממלא אותי באופן אישי בגאווה עצומה", אמר סילבן אדמס, מבעלי הקבוצה. "כריס פרום הוא הרוכב הגדול ביותר בדור האחרון, והחל מהעונה הבאה הוא יוביל אותנו במירוצים הגדולים מכולם, ובראש וראשונה הטור דה פראנס".

"אני נלהב להצטרף למשפחת "ישראל סטאט אפ ניישן", ציין כריס פרום. "אני מצפה בקוצר רוח לאתגרים שמצפים לנו ביחד ולנחול הצלחות גדולות נוספות". עוד הוסיף הכוכב הבריטי: "הקבוצה מותירה חותם הולך וגדול על ספורט האופניים ואני נלהב להצטרף למסע הזה שלה. יש לי תחושה שאנחנו נשיג דברים גדולים ביחד"

הרוכב הבריטי, 35, נמצא במרחק זכייה אחת בטור דה פראנס כדי להשוות את שיא הזכיות בטור דה פראנס (להוציא את לאנס ארמסטרונג ששבע הזכיות שלו נמחקו בשל שימוש בסמים), ובמרחק 4 זכיות בגראנד טורים כדי להשוות את שיאו של מי שנחשב לגדולת הרוכבים בכל הזמנים – הבלגי אדי מרקס.