חוגי הספורט ובריכות השחייה ייפתחו עד סוף החודש – כך הודיעה הבוקר (שלישי) שרת התרבות והספורט מירי רגב. עוד נמסר ממשרד התרבות כי כבר בימים הקרובים יינתן אישור לקיים תחרויות בענפי ספורט תחרותיים, ללא קהל וללא מגע בין המתחרים. בתוך כך, מנהלת הליגות בכדורגל פנתה לראשי ערים ברחבי הארץ בבקשה להקל בדמי השכירות באצטדיונים של הקבוצות שספגו מכה כלכלית קשה.

  לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

החל מ-17 במאי יאושרו פעילויות של 20 איש בכל ענפי הספורט ללא מגע, ויינתן אישור להגדלת הקפסולות במוסדות להכשרת מאמנים בספורט המוטורי ובמרכזי הצלילה לכ-20 איש. 

 "אני שמחה שאנו מצליחים בהדרגה להחזיר עוד ועוד גופי ספורט לפעילות ובהיקפים הולכים וגדלים, תחת ההנחיות של משרד הבריאות", אמרה רגב.

לפי מתווה החזרה לשגרה, ליגת העל בכדורגל צפויה גם היא לחזור לפעילות עד סוף החודש. בבקשה של מנהלת הליגות לראשי הערים להפחית בדמי השכירות באיצטדיונים עד סוף עונת המשחקים הנוכחית נכתב אתמול: "איסור משרד הבריאות על הכנסת האוהדים למגרשים פוגע קשות בחוויית הצפייה, באוהדים המסורים של הקבוצות וכמובן במכירות הכרטיסים המהוות רכיב משמעותי ביותר בהכנסות המועדונים. בנסיבות אלו יש להפחית משמעותית את דמי השימוש הנדרשים ממועדוני הכדורגל".

הודעתה של רגב על פתיחת בריכות השחייה וחוגי הספורט מגיעה לאחר הודעה אחרת שיצאה הבוקר מטעם משרדה כי ב-14 ביוני אולמות קולנוע והיכלי התרבות ייפתחו אט אט בפני הקהל. משרד התחבורה הודיע אתמול כי התחבורה הציבורית תחזור לפעול בסופי השבוע וכי הרכבות יחזרו גם הן בהדרגה מיום ראשון. הקווים הבין-עירוניים לא יחודשו בשלב זה.