שחקן נבחרת קולומביה לשעבר, פאוסטינו אספרייה, חשף השבוע בתכנית מיוחדת שנעשתה על חייו כי במהלך הקריירה שלו הוא קיבל הצעה יוצאת דופן מסוחר סמים קולומביאני שהציע לו לחסל את שוער נבחרת פרגוואי בעבר, חוסה לואיס צ'ילאברט.

הההצעה הביזארית שקיבל אספרייה הגיעה לאחר משחקה של נבחרת קולומביה מול נבחרתו של צ'ילאברט, במהלך משחקי ההכנה לקראת מונדיאל 1998 שנערך בצרפת.

במהלך המשחק הורחקו שני השחקנים מכר הדשא על ידי השופט הברזילאי ווילסון דו סוזה, זאת לאחר שהשניים החלו להכות אחד את השני במרץ סמוך לספסלי הקבוצה.

באותו לילה, אחרי שחזר עם חברי נבחרתו לבית המלון, אספרייה קיבל שיחת טלפון לחדרו. בצדו השני של הקו היה חוליו סזאר קוראה ואלדז - הידוע בכינויו "חוליו פררו" - ונחשב בזמנו לאחד החברים הבכירים בקרטל מדיין (הקרטל עליו פיקד כמה שנים לפני כן פבלו אסקובר).

לפי חשיפתו של אספרייה השבוע, ואלדז הזמין אותו לפגישה דחופה. "אנחנו צריכים שתאשר לנו ששני סיקאריוס (רוצחים שכירים) שכבר מוכנים לפעולה יחסלו את השמן צ'ילאברט", בישר ואלדס לאספרייה ההמום כבר בתחילת השיחה ביניהם.

"נראה לכם?", ענה לו אספרייה. "אתם כולכם משוגעים. אתם תחסלו אותו ועל הדרך את כל הכדורגל הקולומביאני. אי אפשר לעשות מעשה כזה. לא, לא ועוד פעם לא", סיפר החלוץ הקולומביאני על השיחה יוצאת הדופן. "בכדורגל, מה שקורה על המגרש נשאר רק על המגרש".

"אנחנו מצטערים", ענה לו ואלדז. "הפטרון (הבוס) נתן לנו הוראה ברורה. ואנחנו צריכים לחסל את השמן הזה", סיפר אספרייה שבהמשך אף התוודה כי חברי הקרטל התחננו בפניו במשך ימים ארוכים שיאשר להם לחסל את השוער האגדי.

"זה מוזר להיזכר בזה היום", סיפר אספרייה במהלך הצילומים. "צ'ילאברט מעולם לא שמע על זה או ידע שקיבלתי הצעה כזאת. זאת הפעם הראשונה בה הוא יישמע על זה".