המתעמל ארטיום דולגופיאט נחת הבוקר (שלישי) בארץ, יומיים לאחר שהביא לישראל מדליית זהב אולימפית בתחרויות של טוקיו 2020. כיאה למעמד המרגש, עשרות בני אדם קיבלו את המדליסט עם שטיח אדום, בלונים בצבע זהב, מחיאות כפיים, דרבוקות ושמפניה. "המדליה מאוד כבדה", אמר בחיוך. 

ארטיום דולגופיאט, זכה במדליית זהב באולימפיאדה (צילום: reuters)
ארטיום דולגופיאט לאחר הזכייה | צילום: reuters

"רוצה להודות לכל אחד שנמצא פה, בא לי לבכות מהתרגשות", אמר דולגופיאט. "רגע מאוד כייפי. אני מתקשה לעכל". עוד הוסיף לגבי אלכס שטילוב, שמלווה אותו לאורך דרכו המקצועית: "הלכתי את כל הדרך שלי עם אלכס, אנחנו כמו אח גדול ואח קטן. אלכס התחיל את הדרך הזו ואני ממשיך. מקווה שימשיכו גם אחרי".

"עברו לי הרבה מחשבות בראש אחרי התרגיל הלא מושלם שלי", הוסיף. "יכלו לעקוף אותי". בהמשך סירב להתייחס למצבו האישי עם ארוסתו ולכך שאינם יכולים להתחתן בארץ. 

החתימה של ארטיום דולגופיאט בספר המבקרים בטרמינל הפרטי של פתאל (צילום: יח"צ)
החתימה של ארטיום בספר המבקרים בטרמינל הפרטי של פתאל | צילום: יח"צ

עוד הוסיף בשיחה עם התקשורת: "אני לא מאמין שזה קורה לי עכשיו, פשוט לא מאמין לרגע זה. אני עדיין לא מעכל. היה לי בין המוקדמות לגמר שבוע והיו לי הרבה מחשבות - 'אתה עובד כל החיים ואם עכשיו אתה לא תצליח ותגשים את החלום שלך זה יהיה מאוד קשה להמשיך'. לכל תחרות אני מגיע ומנסה לעשות את התפקיד שלי, בלי לחשוב מה יש לי על הכתפיים".

קבלת הפנים של ארטיום דולגופיאט בשדה התעופה (צילום: חדשות 12)
ארטיום עם מאמנו סרגיי וייסבורג | צילום: חדשות 12

אביו של ארטיום, אולג קיבל את בנו בהתרגשות גדולה. "גאה ומתרגש מאוד", אמר. "אי אפשר לתאר את מה שקורה לי בלב. אני גאה מאוד בבן שלי". האב הוסיף כי מבחינת רמת הביצוע של התרגיל, "הוא יכול לעשות יותר טוב. גם הוא מבין את זה. היו לו גבוהים יותר. הוא יכול". לגבי הסיכוי למדליית זהב נוספת בפריז 2024, אמר: "לא הולכים קדימה, לאט לאט, יש מלא מדרגות שצריך לעלות".

קבלת הפנים של ארטיום דולגופיאט בשדה התעופה (צילום: חדשות 12)
קבלת הפנים של ארטיום דולגופיאט בשדה התעופה | צילום: חדשות 12

במסיבת עיתונאים שכינס אתמול סיפר מדליסט הזהב על ההתחלה שלו באולם ההתעמלות: "כשהגעתי בגיל 6 וראיתי אנשים עושים סלטות וגלגולים - מיד התאהבתי בזה. תמיד הייתי קטן מבחינה גופנית, אבל ההורים שלי אמרו לי את מי אני צריך לעבור. הם תמיד האמינו בי ואמרו לי שאגיע לאולימפיאדה. אני חושב על זה עכשיו, על כל הרגעים שבהם אני פחות האמנתי, אבל ההורים שלי האמינו בי ודחפו אותי ואני שמח שאני בחברה כזו שבה מאמינים בי".

אביו של ארטיום מקבל אותו בשדה התעופה (צילום: חדשות 12)
עם בלון בצורת לב, אביו של ארטיום ממתין לצאתו בנתב"ג | צילום: חדשות 12
קבלת הפנים של ארטיום דולגופיאט בשדה התעופה (צילום: חדשות 12)
ילדי מועדון מכבי ת"א ממתינים בנתב"ג | צילום: חדשות 12

דולגופיאט בן ה-24, פעמיים סגן אלוף העולם ואלוף אירופה משנת 2020, עלה להתחרות רביעי בגמר. לפניו המתעמל הספרדי זפאטה קיבל ניקוד של 14.933 אחרי תרגיל נהדר. עם זאת, המתעמל הישראלי, שעלה מיד אחריו, ביצע תרגיל מרשים יותר מבחינת דרגת הקושי ולכן גם לאחר שקיבל תוצאה זהה לספרדי - הוא מוקם במקום הראשון.