(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לפני שנתיים, ערן זהבי חזר למכבי תל אביב מתוך מטרה ברורה - להחזיר את התואר לקריית שלום. בעונה הראשונה הוא לא הצליח לעמוד במשימה, אבל העונה הוא עשה את זה ובגדול. עם 17 שערים ו-7 בישולים, קפטן מכבי תל אביב נבחר בגיל 37 לשחקן העונה, וחגג אליפות חמישית בקריירה, ורביעית כשחקן הצהובים.

זהבי דיבר בסיום על השבוע האחרון והפציעה: "שום דבר לא השתנה, אבל לא יכולתי לוותר על המשחק הזה, זה אני ועשיתי כל מה שצריך כדי לשחק. אני מאושר שעליתי על הדשא היום, אני מאושר שלקחנו אליפות, חזרתי בשביל הרגע הזה".

המשך הדרך: "אני מאוד שמח על הזכייה בשחקן העונה, תודה לכל מי שבחר בי. לזכות בתואר הזה בגיל 37 זה באמת מדהים. אני רוצה להנות מהרגע, רוצה לחגוג, להוריד את כל הלחץ הזה. הקהל בחוץ רצה שאני אחזור בשביל הרגע הזה, אחר כך יש מספיק זמן לעשות כל מה שצריך. כל האפשרויות קיימות, אני אעשה הכל מסודר כמו שצריך, אם אני אשאר, אם אלך למקום אחר ואם אפרוש, עוד לא החלטתי".

"כל מי שקרוב אלי רוצה שאני אמשיך לשחק, זה עושה עניין לכולם, מצד שני זה משפיע על המצב רוח של כולם, לפעמים לרעה וגם לטובה, וגם על שלי. כרגע אני רוצה לשמוח ולחגוג. הבשורה שלי הערב שהיא שמכבי תל אביב אלופה, שזכיתי בשחקן העונה, בזכות החברים שלי וכל הצוות בקבוצה. כולם עזרו לי במשימה הזאת וזה לא מובן מאליו".

היחסים עם רובי קין: "יש לנו יחסים טובים מאוד, גם באמצע ניסו קצת להוציא דברים מהקשרם כשהייתי כמה משחקים על הספסל, אבל זה ספורט קבוצתי וגם את זה צריך לקבל. אני בן 37 תכף, היה לו"ז מאוד עמוס וצריך לנהל את הסגל ואני חושב שהוא עשה את זה טוב מאוד. צריך לכבד כל דבר. זה לא טרגדיה אם אני לא בהרכב, אבל היחסים שלנו היו כל כך טובים כל השנה".

"האליפות הזאת הייתה מאוד מאוד קשה, היינו שלוש שנים בלי אליפות ועברו הרבה מאמנים במועדון. היה כאוס, הייתה קורונה, המלחמה עכשיו. בינואר כבר הכתירו אותנו ואז הגיעו משבר וקיבלנו הרבה מאוד ביקורות ובצדק. בסוף לכל אליפות יש את הקסם שלה, בסך הכל אני חושב שמכבי תל אביב הייתה הקבוצה הכי טובה העונה ואנחנו אלופים בזכות ולא בחסד".