(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי שלוש שנים, מכבי תל אביב היא שוב אלופת המדינה, אחרי שניצחה הערב (שבת), 0:3 את הפועל באר שבע בבלומפילד. המאמן רובי קין, שהגיע בתחילת העונה מתוך מטרה להחזיר את הצלחת לקריית שלום, עמד ובגדול במשימה שעמדה בפניו.

"אני שמח שאני יושב פה וניצחתי", אמר קין, "מה שחוויתי היה כמו עשר שנים של למידה וניסיון. אני שמח עכשיו, מאושר, סופר גאה בחבר`ה, הם אלה שעשו את המאמץ כל הזמן. נתנו להם את המידע והם היו צריכים לספק את הסחורה וזה מה שהם עשו. זאת הייתה עונה ארוכה אבל זה השתלם, ולעשות את זה מול הקהל הביתי זה מיוחד.

קין נשאל על הרגע בו החליט להגיע למכבי ת"א: "הייתי באוטובוס בדרך לחתונה כשמיץ` התקשר אליי. הוא אמר שהוא רוצה שאהיה המאמן. רציתי להגיע למקום שאוכל לשחק בו באירופה, וזו הייתה הזדמנות מושלמת. כמובן שזה לא רק זה, גם החיבור שיש לך עם אנשים והיה לי חיבור מידי עם מיץ` וג`ק. זה חשוב מאוד עבורי להיות קרוב לאנשים שמנהלים את המועדון".

על הליגה בישראל: "יש פה הרבה כישרון, קל לראות את זה. זו ליגה קשה, אפשר לשבת פה שעתיים ולדבר אבל אין לי שעתיים. ברור שיש הרבה דברים שצריך לשפר, אבל זו לא הבעיה שלי, אלא איך לגרום לקבוצה שלי להיות הכי טובה שאפשר. שאר הקבוצות ידאגו לעצמן".

לסיום המאמן נשאל על כך שהיה רחוק ממשפחתו במהלך העונה האחרונה: "עזבתי את הבית בגיל 15 אז אני רגיל לנסיעות. ברור שזה לא קל אבל לפעמים צריכים לעשות הקרבות מסויימות כדי לעשות משהו ולמזלי יש לי משפחה תומכת. גם עבור הצוות זה היה מאתגר ולא הייתי פה בלעדיהם. זה מאמץ קבוצתי והם היו מדהימים כל העונה. להיות כאן איתם הפך את זה לקל יותר. אני יושב פה ומדבר אבל זה הכל הם".