(צילום: לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5
אחרי המסע הארוך והמייגע, מ.ס. אשדוד והפועל ירושלים סיימו את העונה: הערב (שבת), הקבוצה מעיר הנמל ניצחה בבית 1:3 את האדומים מעיר הבירה - והשלימו פלייאוף תחתון ללא הפסד, וכשהמשימה הושגה - היא תשחק גם בעונה הבאה בליגת העל. מאמן הקבוצה, אלי לוי, סיכם את הקמפיין המוצלח שלו ושל קבוצתו.

"זה פלייאוף אדיר שלנו", סיכם לוי. "לקחנו את זה משחק אחרי משחק, ככל שהפלייאוף התקדם התחברנו, וגם היום החבר`ה נתנו הופעה. כל הכבוד להם". לגבי העונה: "היו הרבה רגעים קשים במדינה שלנו, וזה המשיך את הקשיים במגרש. אנחנו העיר הכי מטווחת, וההכנות שלנו - בטח אחרי 7.10 - לא היו אותו דבר".

"היו לנו שתי אפשרויות - להתמסכן או להמשיך. עדיין היו לנו קשיים, אבל התפתחנו כל הזמן והשתפרנו במהלך הדרך. שאפו לשחקנים. פגשו אותי המון אנשים השבוע, המטרה היתה להשאיר את אשדוד בליגה - ונשארנו. עמדנו במטרה". לאחר מכן, אישר לוי כי הוא ימשיך גם בעונה הבאה.

מהצד השני, גם מאמן הפועל ירושלים זיו אריה סיכם את המשחק. "הרגשנו העונה שיש לנו קבוצה לא פחות טובה, אפילו יותר. קשה להגדיר להפועל ירושלים פלייאוף עליון עם תקציבים כאלו. מבחינת כדורגל, לא היה רע - התוצאות היו רעות". 

"התחלנו רע מאוד, בלי תירוצים כמו מלחמה או הגרלה. אבל אמרתי שיש לנו קבוצה טובה, והיא תוכיח את זה. יש לנו בסיס טוב לעונה הבאה, לא אגיד שמרוצים לגמרי - אבל בעיקר מהחלק השני של העונה".

טום בן זקן סיכם מצידו: "החלטנו לעשות שינוי בבום אחד, וברוך השם זה הצליח. זה לא קל. זו היתה עונה באמת קשה, רוב העונה היינו מתחת לקו האדום - שזה מאוד קשה, ובאמצע היה ה-7.10 שהיה קה לכולם. בלי אימונים. בסוף הכי חשוב כי זוכרים את הסוף וצלחנו את הפלייאוף העליון בלי להפסיד. הפנים - לעונה הבאה".

מתן חוזז סיכם: "ניקח את הדברים החיוביים מהעונה, אישית אני מבואס שהעונה נגמרת. אולי אמרו שאין על מה לשחק, אבל כל דקה חשובה". האם יישאר בירושלים? "לא יודע. עוד לא החלטתי. הגעתי לבית חם שמנסה לשחק ושואפים קדימה. זה מקום מצוין בליגת העל. אני שוקל את צעדיי".