(צילום: ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
אם מכבי תל אביב תזכה באליפות ואם לאו, הערב הזה - יכול להיות משמעותי: הפועל באר שבע ניצחה הערב (שני) 0:1 את מכבי תל אביב, במשחק שנעל את המחזור ה-29 בפלייאוף העליון. הפער, שהיה עשר נקודות לפני המשחק, צנח לשבע בלבד - אבל מעל הכל, זה היה ערב לא טוב של מי שהוגדרה כפייבוריטית לזכייה בתואר.

בפשטות - מכבי תל אביב הסתבכה הערב. לא רק מבחינת הטבלה, אלא גם ברמת המשחק - אחרי שהגיעה למספר הזדמנויות להבקעה, אותן היא לא ניצלה; ובעיקר גילתה חדירות מדהימה בחלק האחורי, שהובילה את ב"ש - בסופו של דבר - גם להחלטה שהכריעה את המשחק.

ובסופו של דבר, המשחק כולו יתנקז לדקה אחת - והיא הדקה ה-77. הרגע שבו אנריק סאבוריט הכשיל את מיגל ויטור, ספק בנבדל, ויגאל פריד שרק בעקבותיה לפנדל. המחלוקת מן הסתם תעסיק את כולם בימים הקרובים - האם היתה קרן, האם היה נבדל ומעל הכל - איפה היה ה-VAR? בכל מקרה, האירוע הזה קבע את התוצאה של הערב.

כאמור, הפער הוא עדיין שבע נקודות - כלומר גורלה של מכבי תל אביב לגמרי בידיים שלה. אבל מי שכבר איבדה יתרון של עשר נקודות, חוששת שזה יקרה לה שוב - כשלוח המשחקים לוחץ, ובשבוע הבא היא נוסעת למשחק חוץ נגד הפועל חיפה, ללא ערן זהבי שספג כרטיס צהוב חמישי בתוספת הזמן.

בצד השני, הפועל באר שבע מסמנת "וי" חשוב בעונה הזאת - עם עוד ניצחון על יריבה גדולה בטרנר. אחרי שמוקדם יותר העונה, היא ניצחה את מכבי חיפה; עכשיו היא עושה זאת גם למכבי תל אביב. גם אם לא ביכולת מדהימה, היא פתחה פער של חמש נקודות על פני הפועל חיפה - והתקרבה לקונפרנס ליג בעונה הבאה.

והחילוף שהציל אותה - היה החילוף הכפול. ברדה זיהה ועשה את השינוי, כשהכניס את ארתור שושנאצ`ב ואנטוניו ספר - ולמעשה, השניים האלה הביאו את שלוש הנקודות לבירת הנגב. אליניב ברדה יכול להיות מרוצה מאוד מהניצחון הזה, ששוב הוכיח את האופי הגדול שיש לקבוצה שלו.

מאבק האליפות ממשיך להיות מרתק. זה אמנם שבע נקודות, אבל אם למישהו היתה תחושה שהאליפות בכיס של הצהובים - כדאי שיחשוב שוב. הצהובים, ביכולת הזאת, עלולים ליפול שוב במלכודת שבה נפלו בעבר. ולצד הטענות לשיפוט, זה התוצאה העיקרית עבורה - מהביקור שלה בטרנר.