שועה (קובי אליהו) (צילום: ספורט 5)
שועה (קובי אליהו) | צילום: ספורט 5
סיכם עונה. יצחקי (קובי אליהו) (צילום: ספורט 5)
סיכם עונה. יצחקי (קובי אליהו) | צילום: ספורט 5

בית"ר ירושלים ומכבי פתח תקווה חתמו הערב (שני) את עונת 2023/24 בפלייאוף התחתון, לאחר שסיימו את המשחק האחרון של העונה. הקבוצות נפרדו ב-1:1, שהותיר את בית"ר ירושלים במקום הרביעי של הפלייאוף התחתון.

שחקן הקבוצה, מיירון ג`ורג` שוחרר לביתו לאחר שהוסר החשד שהוא סובל מזעזוע מוח. המהלך המשחק, החלוץ נפגע בראשו בצוהר לא פשוטה, פונה לבית חולים  הדסה עין כרם שבו ערך סדרת בדיקות, אחריהן שוחרר לביתו לאור העובדה שבדיקת הסיטי היתה תקינה. בקבוצה העידו כי השחקן לא זכר את רבע השעה אחרי שספג את המכה.

בסיום המשחק סיכם קפטן בית"ר, ירדן שועה, את העונה ואת המשחק: "לבית"ר הייתה עונה פחות טובה, אבל אני יכול להגיד שמאז שברק ואלמוג באו, הם הביאו משהו חדש. זה יביא את בית"ר לאן שהיא צריכה להגיע. בחיים לא חשבתי שאגיע להיות קפטן בבית"ר, זה מרגש. באופן אישי, אפשר לשים בצד את עניין האופי שלי. הגעתי לגיל שאני לא מחפש את השטויות ומתעסק רק בכדורגל. טעויות שעשיתי בעבר תיקנתי ואני איפה שאני נמצא היום. ממשיכים קדימה".

שועה המשיך והתייחס לעתידו: "כרגע אני בבית"ר, יש לי חוזה עד 2026. אם יהיה משהו חדש תהיו הראשונים לדעת. אם תגיע הצעה מחו"ל, אני אלך. אין לי מה לרמוז. כרגע אני שחקן של בית"ר. אם יהיו התפתחויות וזה יהיה טוב לעתיד שלי, אז אעזוב. זה חלום של כל אחד להתקדם, תאמיני לי".

גם ברק יצחקי התייחס למשחק ולעונה: "אני פה רק שלושה חודשים. זה ניסיון טוב לבוא לכאן להר געש בטדי, נותרנו במאבקי הירידה עד הסיום. זה לא פשוט, אבל שמח שהשגנו את המטרה הכי חשובה, שבשבילה הגענו השנה והיא להישאר בליגה. עכשיו מסתכלים קדימה".

"אני לא רוצה לדבר על שחקן כזה או אחר, אלא עלינו כקבוצה. השחקנים ששיחקו היום ולא שיחקו היום, אלה השחקנים שהצליחו ביחד איתנו והצוות, להשאיר את הקבוצה בליגה. אנחנו עובדים לגבי העונה הבאה. יהיו שינויים, אין לי ספק, אבל שוב, אני מעדיף לדבר קבוצתי ולא שחקנים בודדים".

"האמת היא שחוויתי את זה במכבי תל אביב", סיפר יצחקי, "הייתי מאמן זמני שם. זה כמובן לא אותו דבר, כי שם ידעתי שזה זמני, אבל פה גם הגעתי לסיטואציה לא פשוטה. ההתחלה לא הייתה מזהירה מבחינת תוצאות, אבל הדרך הייתה טובה. נמשיך לשחק בדרך הזו ואני מצפה ששנה הבאה הדברים שהתחלנו הענוה ימשיכו גם בעונה הבאה. לשם כך נצטרך להביא את השחקנים המתאימים".

בצד השני, רן קוז`וך התייחס גם הוא לעונה, וגם למשחק גמר הגביע שמחכה לקבוצתו: "מאחל לנו רק מעברים כאלה (לגמר גביע). נכין את השחקנים, מחכה לנו משוכה קשה מאוד. יש הרבה דברים שאני לוקח למשחק, אבל בסוף אנחנו מגיעים למשחק נגד קבוצה איכותית מאוד, מספר שלוש בליגה. נצטרך להביא את עצמנו לשם".

"אני חושב שבעיקר רציתי להמשיך לראות את ההתפתחות שלנו כקבוצה", המשיך המאמן, "אנחנו משתפרים וההבדלים בין היום ללפני הם שמיים וארץ. השחקנים שנכנסו היום נראו טוב מאוד, שזה מצביע על זה שכולם מבינים מה אנחנו רוצים. אני מרוצה".

"באר שבע קבוצה טובה יותר, אבל במשחק נתון הכל יכול להיות, בטח בגביע", סיכם קוז`וך, "יש כל כך הרבה קבוצות שרוצות פלייאוף עליון, סביר להניח ששלוש יהיו שם. זה אומר שיש עוד שלוש מקומות. צריך לעשות דברים נכון, בשקט ובסלבנות. לבנות קבוצה שתוכל להגיע לשם. יש הרבה דברים לעשות וכאן לא המקום לפרט, אבל אני גאה בבחורים שלי, על הדרך שעשו. אני חושב שהמשחק היום היה גאווה בשביל הליגה. שתי קבוצות בפלייאוף תחתון ששיחקו ב-100 אחוז כל המשחק".

ניב יהושע סיכם גם הוא: "אפשר להתייחס לזה כחזרה גנרלית לגמר, כקבוצה חזקה. מבחינת הרוח, אנחנו רוצים לבוא מוכנים עם תחושות טובות. עשינו עבודה לא רעה היום. נכין את עצמנו הכי טוב שאפשר לגמר".

"מאכזב לצאת מפה עם תיקו", המשיך יהושע, "יכלנו לצאת עם ניצחון בקלות, אבל נשפר את זה לקראת הגמר. זה דברים שיכולים לבוא עם התרגשות ויכולים להסתדר עם הגישה הנכונה. הגמר? אנחנו נראה את מכבי פ"ת שראינו לאורך כל התקופה האחרונה, זו שבאה לנצח ולוחצת כל המשחק. עם כל הכבוד ליריבה, והיא מאוד טובה, אנחנו באים להתרכז בעצמנו. כשאנחנו עושים את זה, אנחנו יכולים להתמודד מול כל יריבה"