(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
גולדהאר. מלא הערכה לקין (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
גולדהאר. מלא הערכה לקין (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
מכבי תל אביב חגגה אמש (שבת) אליפות ראשונה מאז 2020, עם 0:3 מרשים על הפועל באר שבע, ובעלי הקבוצה, מיץ` גולדהאר שנמצא בישראל, תיאר את התחושות בסיום: "ההרגשה פנטסטית. כל אליפות מיוחדת, ובטוח שזאת מאוד מיוחדת, כמובן בגלל הנסיבות. אנחנו שמחים להביא שמחה לאנשים ולחגוג את ההישג שלנו עם האוהדים. זה מיוחד מאוד".

"אני מרגיש מבוגר יותר אחרי שעברתי", המשיך הבעלים השגיע מקנדה. "אבל זה מספק יותר כשזה לא בא בקלות. התזמון של ההגעה שלי היה טוב. רציתי לבוא במשך תקופה, אבל לצערנו בעקבות הנסיבות והתנאים לא התאפשר. הייתי צריך להיות פה, ועכשיו כולנו יחד. זה קשה להגיע לפה ממספר סיבות".

גולדהאר נשאל אם רובי קין ימשיך כמאמן הקבוצה בעונה הבאה והשיב: "השמפנייה עדיין נוזלת ממני מהאליפות הזאת וכבר מדברים על האליפות הבאה. צריכים לסיים את העונה ואחרי זה נתמקד בעונה הבאה, אבל עכשיו נהנה מהרגע ומהשכר על עבודה קשה. זו לא מדיניות להביא שמות גדולים או זרים, אבל היו לנו הצלחות עם כמה מהשמות האלה ואנחנו תמיד בוחנים את המצב בכל רגע נתון, אבל כרגע אנחנו ממוקדים בלסיים את העונה".

עוד אמר על הבעלים האירי: "תמיד אמרנו, כמו רובי, שנסיים את העונה ונתעסק בזה. רובי עשה עבודה נהדרת והוא בחור קשוח. אדם מיוחד. אני לא יודע כמה אנשים היו נשארים העונה, והוא פה בשביל הכדורגל. הוא התחייב לאמן את הקבוצה, ואם היינו אומרים בתחילת העונה שהוא מחוייב לאמן לא משנה מה, לא היינו מאמינים מה המשמעות של לא משנה מה. אנשים יכולים להגיד דברים, ואז כשקורה משהו הם בורחים. מרובי אנחנו היינו צריכים לבקש לעזוב, זה סוג האופי שאנחנו מדברים עליו".

על עתידו של זהבי אמר: "היו לנו שיחות, לי ולערן. נסיים את העונה הזאת ואם יהיה לנו משהו להכריז עליו נעשה את זה. כמובן שלערן היה חלק גדול בקבוצה השנה וכמובן שבשנים שעברו, והוא נתן לנו הרבה השנה, אני מאוד גאה בו. הוא אדם מאוד תחרותי, ווינר ובחור חכם. אנחנו מאוד מעריכים אותו. נתעסק בזה אחרי שני המשחקים הקרובים".
אוהד את החיבור לאוהדים (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אוהד את החיבור לאוהדים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

גולדהאר התייחס לעונה הלא רגילה בצל המלחמה: "בטוח שלכולנו יהיה זמן לחשוב על השנה הזאת ונרד לפרטים. העונה הזאת, בהרבה דרכים, הייתה סוריאליסטית וזה נותן פרופורציות. שיחקנו כדורגל וזה כלום לעומת ענייני חיים ומוות שישראל מתמודדת איתם. לא יכולנו לשחק בבית והיינו צריכים להתארגן לזה, כשהדבר היחידי שיכולנו לחשוב עליו זה הטירוף שיכול לקרות בעולם, וזה ששיחקנו בחוץ מזכיר את זה ושם דברים בפרופורציה".

"היו לנו כמה חוויות לא רגילות ולא תמיד נעימות באירופה", המשיך גולדהאר. "והשנה זה היה ברמה יותר גבוהה, ולכל מקום שבו אתה הולך באירופה אתה מקבל תזכורת למצב שלנו, כיהודים וכישראלים, ואני לעולם לא אשכח את השנה הזאת מהסיבה הזאת. מבחינתי, היא תמיד תהיה מחוברת לנצח למצב הקשה והעצוב של ישראל".

על ההגעה שלו למועדון בקיץ 2009 אמר: "כאילו זה היה אתמול, אלה היו 15 שנים נפלאות. זו חוויה מדהימה להיות מעורב במועדון כזה, זה מאוד מיוחד עבורי ותמיד יש עוד מה להשיג, יש עוד הרבה פוטנציאל. אני שמח שזכינו באליפות, אבל תאמינו או לא, יש עוד הרבה לעשות ואנחנו צריכים להשתפר, וזה עוד דבר שאני אוהב. לנסות להשתפר גורם לי להרגיש חי, וזה מה שאני רוצה לעשות".

"להישאר עוד 15 שנה? אני לא יודע", המשיך הבעלים. "אבל אני תמיד אומר שכל עוד אני נהנה מזה, אמשיך. כרגע אני נהנה אז ואסיר תודה על 15 השנים האחרונות לאוהדים המדהימים שלנו. להיות מחובר לאוהדים שלנו זה חלק גדול. אוהדים ושחקנים באו והלכו, אבל האוהדים הם לכל החיים ואני מרגיש את זה ואני מאוד מודה להם על התמיכה שלהם".
גולדהאר נשאל על התבוסה לאולימפיאקוס והשיב: "האמנתי שהקבוצה תתאושש מזה. זה היה רגע נמוך, לא רק העונה, אבל אנחנו בזה יחד וזה מגבש בצורה מסוימת. לקום מדבר כזה זו הרגשה נהדרת. אתה לא יכול להיות ווינר בלי להיות לוזר. כמו שראיתם הקבוצה הזאת בחרה להתחזק ולקום מזה".

על התחרות מול מכבי חיפה בעונה הבאה, אמר: "יש לנו קבוצה מצוינת, עם הרבה כישרון. יש כל מיני נסיבות שהובילו להחלטות שקיבלנו, אבל יש לנו סגל טוב. אנחנו תמיד חייבים להשתפר, אבל זה סגל מצוין שאפילו לא הגיע לפוטנציאל שלו. אנחנו צריכים להוציא יותר ממה שיש לנו ולחפש דרכים להשתפר. כמובן שמכבי חיפה קבוצה טובה, אני מכבד מאוד את ברק בכר על העבודה שעשה איתם ועם באר שבע, וזה ייתן לנו מוטיבציה. אנחנו לא מפחדים לשחק נגד אף אחד".

על הירתמות השחקנים לקהילה, אמר: "אני כל כך גאה בשחקנים שלנו. אפשר לעשות שינוי עם כדורגל אם אתה באמת רוצה, אתה רק צריך לעשות דברים בדרך הנכונה ולהתחייב לערכים, מוסר עבודה וכבוד. אני רואה את זה אצל השחקנים וזה עושה אותי מאוד גאה כבעלים של מכבי תל אביב".