(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
בני לם: (צילום: ספורט 5)
בני לם: | צילום: ספורט 5

הפועל פתח תקווה סופרת משחק 12 ללא ניצחון, אבל בהתחשב במצב בו הייתה ה-1:1 מול הפועל תל אביב לא יכול להיחשב בתור אכזבה. ברגעים האחרונים של המשחק בבלומפילד, בחסרון של שחקן החל מהדקה ה-28, אבי ריקן שחרר בעיטה חופשית נהדרת כדי להשוות ולחלק את הנקודות. המלאבסים עדיין לא אמרו את המילה האחרונה במאבק נגד הירידה.

"אנחנו עושים הכל כדי להישאר בליגה. נילחם עד הסוף זה האופי שצריך שחקן וכמאמן לחנך את השחקנים שלי לשחק עד הסוף", אמר בני לם בסיום והתייחס לאדום שספג רז שטיין: "הבנתי שאמרו שזאת החלטה גבולית. היום לא חשוב מי השופט, חשוב מי ב-VAR. כנראה שהבחור ב-VAR לא כל כך מסמפמט את הפועל פ"ת, כי אין כשזה אצלנו לא בודקים ואצל קבוצות אחרות נותנים את הבדיקה. ידעתי שכשדניאל בר נתן ב-VAR אין לנו הרבה צ`אנס. יש לנו בעיה, הוא כל הזמן הוא מחפש אותי".

למרות שהפער בין הפועל פ"ת לחוף מבטחים עומד כרגע על שש נקודות, לם לא מוותר: "אנחנו נישאר בליגה, לא יודע איך, יכול להיות שגם ההוא למעלה רוצה שנישאר בליגה. אני אקח מהמשחק הזה את ההתעקשות להישאר בליגה, את ההתעקשות עד הסוף. בדקה ה-97 להבקיע גול לחיבור עם 10 שחקנים מהדקה ה-28. אנחנו נעשה הכל, נלחמים. מכירים את השערים שאומרים שער של אליפות? הלוואי וזה יהיה שער של הישארות בליגה".

הרגע הגדול של הפועל פ"ת הגיע בחסות אבי ריקן. "כשאני משחק, אז אני מתנתק בדרך כלל. רציתי לבצע את הבעיטה על הצד הטוב ביותר, להבקיע ולעזור לקבוצה. ברגעים כאלו צריך להביא את כל הניסיון שלך ועברתי הרבה, שמח שעשיתי את זה", אמר הקשר והביע אופטימיות: "כל זמן שיש סיכוי והנר עדיין דולק נעשה הכל כדי שזה יקרה ונישאר. אנחנו צריכים לנצח בסופו של דבר, המשחקים הולכים ונגמרים ותוצאות התיקו לא מספיקות, אני שמח שנשארנו בחיים עד הדקה הזו כי פה הגול השני שלהם והשלישי יכול היה לבוא כל רגע".

גם ריקן לא חסך בביקורת על צוות השיפוט: "לא חוויתי הרבה מאבקי תחתית, אבל כולם יודעים שאין מקום לטעויות במצבים כאלה. אני לא אוהב לבקר שופטים, אבל אני לא בטוח שבמאבקים כאלו אם זה 100% זה בסדר. מרגיש שהשריקות קלות נגדנו כי אנחו קבוצה קטנה שעלתה מהלאומית, אבל בואו, יש פה קהל גדול וצוות גדול".

בנוסף, דיבר ריקן בפן האישי: "אף אחד לא ציפה שתהיה מלחמה וסדר משחקים כזה וזה קצת פגע בי פיזית. אני רוצה לשחק יותר, אני תמיד רוצה לעזור ותמיד הייתי שם. זו קדנציה שנייה שלי במועדון ואני חי כדי לתת ולעזור, אני עובר ביום יום חשוב לי איך הקבוצה תראה, עד הדקה האחרונה שלי אהיה מקצוען ואמיתי. בני אמר לי שלא יתחיל איתי, אמרתי לו אני חלק מהקבוצה עד הרגע האחרון ואני מקצוען, בכדורגל יש קארמה ואם התנהלתי כמו שצריך, אז גם אלוהים נתן לי לכבוש את השער הזה".

"יפה לראות שהזרים הגיעו למרות המצב במדינה וזה לא פשוט. זו לא סיטואציה פשוטה להם, אנחנו בתחתית ואנחנו פה בשבילם לכל דבר, גם לנו הסיטואציה לא פשוטה, יש לנו ילדים ומשפחה", הוסיף ריקן וסיכם: "יש עדיין אנשים חטופים בעזה לא יודעים למה קמים מחר, נאחל בריאות לכולם ושישובו בשלום אמן ואמן".