מחזור אחד לסוף. פרץ (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
מחזור אחד לסוף. פרץ (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

פרסום ראשון. רעידת אדמה בבני יהודה: מחזור אחד לסיום העונה וכשהכתומים עדיין נלחמים על המקום השני, המועדון פיטר את מאמן הקבוצה, עומר פרץ, לאחר כשנה בתפקיד. מאמן הנוער של הכתומים, אלעד גבאי, יחליפו בתפקיד למחזור האחרון של העונה.

הפיטורים האלה מגיעים למרות ניצחון 0:2 של בני יהודה היום על עירוני רמת השרון. לצד הניצחון, גם היריבה הישירה של בני יהודה על המקום השני, עירוני טבריה, ניצחה במשחק שלה (2:4 על מכבי יפו), מה שהשאיר את הסטטוס קוו בעינו ואת הכתומים במקום השלישי, כשרק הפרש שערים מונע ממנה כרגע עליה.

למרות הניצחון היום, בששת המשחקים האחרונים רשמו הכתומים שלושה ניצחונות בלבד (כולל היום), תוך שהיא מפסידה לנוף הגליל ולטבריה, היריבה שלה על המקום השני. תיקו נוסף מול מכבי הרצליה, עם שער שיוויון בדקה ה-93 שחילץ אותם מהפסד, לא עזר גם הוא למאבקים בטבלה.

לבני יהודה נותר עוד משחק אחד העונה, כמו גם לשאר קבוצות הליגה, כשהיא ידעת שהיא לא תלויה בעצמה והיא צריכה הפסד של טבריה וניצחון גדול שלה, כדי לרשום עלייה מרגשת וסנסציונית. כאמור, מאמן הנוער של הקבוצה יהיה זה שידריך אותה באתגר הגדול הזה.

פרץ החל את קריירת האימון שלו ב-2016, פחות משנה לאחר שפרש בעקבות פציעה. הוא אימן בעברו את מכבי נתניה, הכח רמת גן, הפועל ראשון לציון וגם הפועל כפר סבא, ממנה עבר לתפקיד בבני יהודה במאי הקודם. הוא כעת יחפש אתגר חדש ויצפה במשחק הקריטי של קבוצתו לשעבר מהבית.

אלירן עובד, הבעלים של בני יהודה, התייחס לפיטוריו של המאמן: "לצערי במצב שנוצר נאלצתי לקבל החלטה קשה, כאשר טובת המועדון והשלמת המשימה עומדת לנגד עיניי ולא שום דבר אחר. בסיטואציה הנוכחית, הרגשתי שהקבוצה צריכה שינוי על הקווים ובאנרגיות. מתחילתו של הפלייאוף העליון. עומר לא עמד בלחץ של המועדון, לרבות החלטות מהותיות בדגש על ניהול המשחק וכתוצאה מכך, איבדנו את המקום שממנו עולים ליגה בסיום העונה". 

"לאחר המשחק נגד מכבי הרצליה הצגתי בפני עומר אופציות לאנשי צוות מתוך המועדון שישמשו עבורו ככלי עזר, הכל למען השלמת המשימה, אך עומר בחר להדוף כל ניסיון מצד המועדון לתמוך בו בכדי שנוכל להשלים את המשימה יחד, למרות בקשות חוזרות ונשנות מצידי". 
 
"אני מאחל לעומר הצלחה רבה בהמשך הדרך, ויש לי אחריות מלאה לעשות הכל בכדי להחזיר את המועדון לליגת העל. הפנים של כולנו הם למשחק החשוב נגד הפועל אום אל פאחם - בבני יהודה תמיד זה קשה עד השנייה האחרונה ומתוק מאוד בסוף״.