(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
“מבקש באופן אישי - תמנו מאמן“ (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
“מבקש באופן אישי - תמנו מאמן“ (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

אחרי שכבר ירדה לליגה הלאומית, הפועל חיפה חזרה לנצח הערב (שבת) עם 0:1 על הפועל חדרה והמאמן סלים טועמה דיבר בסיום: "התחושה לא קלה, זה ברור. כי עם כל הכבוד, הקהל עודד אותנו מתחילת השנה בצורה מדהימה, וגם היום הוא הגיע ובא ותמך. זו הפועל ת"א, תמיד במועדון ותמיד הוא איתנו. חבל שבסוף ככה הסתיימה עונה מאוד קשה, אבל צריך להמשיך הלאה ולהסתכל קדימה".

המאמן דיבר על הקריסה של הקבוצה העונה: "אני חושב שבהתחלה זה היה נראה טוב, עד סוף החלון של ינואר, ואז התחילה הקריסה המקצועית. כל הקבוצות התחזקו ורק אנחנו נחלשנו. מאמן חדש בא ועשרה משחקים לא ניצח, ואחריו עוד מאמן שלא ניצח בעשרה משחקים, בסוף זאת התוצאה. אף אחד לא האמין שנרד ליגה ולמרות הכל עדיין זה היה תלוי בנו, ובסוף גם אנחנו קרסנו. כנראה שהתצוגה המדהימה של האוהדים באה לרעתנו. יש שחקנים שלא מסוגלים להתמודד במצבי לחץ וזה מה שהיה שבוע שעבר".

על הניצחון אמר טועמה: "הוא לא כל כך משמעותי ומעניין. הדבר החיובי היחיד מהעונה זה הקהל, אני בתור אוהד שנמצא במועדון ורואה אותם מגיעים כל משחק מחדש... פשוט מאוד צריך להגיד להם תודה. אני אישית מוריד בפניהם את הכובע ומתנצל בשמי ובשם מי שנמצא במועדון על הסיום הלא טוב של העונה".

לאחר מכן פנה טועמה לבעלי המועדון, הנוכחיים והחדשים: "מי שמנהל את המועדון כרגע, אני מבקש באופן אישי - תמנו מאמן. היו צריכים למנות מאמן כבר אתמול כי הליגה הלאומית לא קלה וצריך גם שחקנים מתאימים. כדאי לעשות את זה כמה שיותר מהר ולא משנה מי הבעלים, שיגיעו להסכמות איזה מאמן רוצים פה שיתחיל לבנות את הקבוצה לעונה הבאה. לאוהדים אני רוצה להגיד שאני אוהב אותם וזה בטוב וברע הפועל ת"א. נחזור חזקים יותר".

בהמשך במסיבת העיתונאים התייחס טועמה לביטול האימון של הקבוצה: "האימון היה אמור להתנהל כרגיל. התקשרו מאבטחים להנהלה, דיברו ורצו שנבטל את האימון אז ביטלתי את האימון, פשוט מאוד. אני יכול להבין מצד אחד את הקהל, אבל המועדון מחויב לשמור על השחקנים שלו והחלטנו לבטל את האימון. הביקורת צריכה להיות בפני השחקנים".

"רציתי לתת במה לשחקנים הצעירים שיראו מה הם שווים", התייחס למשחק, "אני שמח שחלקם הוכיחו את עצמם, צריך להסתכל קדימה. זה הניצחון הכי עצוב שהיה לי, אבל אמרתי `זה כבר נגמר, אין מה להסתכל על העונה הזאת`. צריך לחשוב על העונה הבאה, וזה המסר שלי למי שמנהל את המועדון או הולך לנהל אותו, אם יהיו בכלל בעלים חדשים - הדבר היחיד שאני מבקש בשמי הוא למנות מאמן כמה שיותר מהר. היה צריך להיות כאן מאמן מאתמול, לאומית היא ליגה לא קלה, צריך להגיע מאמן שיבנה את הסגל ולהתחיל להתכונן ולנסות לעלות כמה שיותר מהר".
“רוצה שנדע מה קורה במועדון“ (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
“רוצה שנדע מה קורה במועדון“ (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
כשנשאל באשר לאפשרות שאבוקסיס יאמן את הקבוצה בלאומית, אמר: "מאז שהוא פוטר דיברתי איתו, ראיתי כמוכם בתקשורת שהעלתם שהוא פנה למועדון. אבוקסיס לא שכח לאמן כדורגל, הוא מאמן מצוין, אחד הטובים שיש לנו, יש לו חוזה בהפועל תל אביב ומה שההנהלה תחליט אנחנו נכבד. אם כבר יש לו חוזה והוא מאמן בכיר, אני חושב שהוא יכול לעזור ולתרום גם מבחינה כלכלית למועדון וגם לצמצם נזקים במה שיש לו. אני בטוח שאם הוא יהיה פה הוא יעזור לעלות ליגה".

"אני רוצה שנדע מה קורה במועדון, הכי חשוב זה כרגע למנות מאמן קודם כל", המשיך, "אם נחכה קצת זה יהיה מאוחר מדי בשביל הסגל. אחרי זה שהבעלים וכל מי שיהיה שם יקבעו מה יהיה. בעלים חדשים, לא בעלים חדשים - בסוף הפועל תל אביב תתקיים ותהיה טובה גם בליגה הלאומית".

אור ישראלוב הוסיף: "זה רגע לא פשוט עבור המועדון, השחקנים, האוהדים וכולם. אנחנו מצטערים כלפי הקהל והמועדון, אנחנו חייבים לקהל ולכן הלכנו אליהם. הם באים כל משחק ואנחנו מודים להם. אף אחד לא האמין שנרד, גם אני, נתרומם ונגיע חבזרה לליגת העל וזה המקום של הפועל ת"א, גם בטופ".

"אני לא מחפש אשמים כרגע, זה לא הזמן המקום ולא אחריותי. מי שצריך למצוא אשמים ימצא. ממשיכים עם הראש קדימה, כל אחד למטרות שלו. ברור שאני רוצה לשחק בליגת העל, אבל זה המצב של המועדון ואעשה בשבילו הכל. אני אשאר".

בצד השני, חיים סילבס אמר אחרי ההפסד של חדרה: "משחק מנומנם כזה היינו יותר נאיביים בקצת מהפועל ת"א וזו התוצאה. העתיד? אני לא יכול לפתח את התוכנית המקצועית שלי, אבל באתי לפה כדי להחזיר את האונייה בחוף ולהזיז אותה קדימה. יש תוכנית שלמה, אנחנו צריכים לפגוע ברכש שמביאים ולדייק באסטרטגיה לקבוצה הזו. יש פה בסיס נהדר של שחקנים כדי לעשות את הקפיצה קדימה, עם הנהלה ומגרש אימונים חדש, זה צועד לצעד הבא ואני פה בשבילו".

סילבס המשיך: "בשנתיים האחרונים התמודדתי על ירידה עד הסוף ובשני המקרים נכנסתי ברצון בינואר, בשאר המקרים לא הגעתי לסיטואציה הזו. אני לא זה שמביא קבוצות למצבים האלה. נצטרך לשים עוגן ברמה המקצועית שעליה נזוז עם השחקנים ונבנה קבוצה חזקה. אני חושב שהפועל חדרה היום היא לא זו של שנים אחורה, אלא חממה טובה לשחקנים ישראלים אחרים ומדמון הוא דוגמא לזה".

עוד אמר על החלוץ הצעיר: "כולם חושבים שיגיע למכבי ת"א ולא יהיה משמעותי וכהנה וכהנה, אבל הוא עשה קפיצת מדרגה העונה ויש לו בסיס משמעותי שהוא ההבדל בינו לאחרים, אופי מאוד קשוח. הוא ילד אמיתי שהולך ומאמין בכדור הבא שבו יעשה פעולה שתכריע, ואין לו משהו שמוריד לו את הביטחון וזו תכונת זהב, בטח במכבי ת"א שיצטרך לשמור שם על הביטחון שלו".

"רציתי לנצח בלי קשר להפועל תל אביב. המשימה שלי הייתה להשאיר את חדרה ליגה, זאת הייתה משימה קשה ולצערי יצא שהפועל תל אביב היא היורדת", המשיך במסיבת העיתונאים, "זה היה אנחנו או הם, זה מה שקרה. אני מחובר להפועל תל אביב, היו החלטות של שניים-שלושה אנשים, בין היתר ההחלטה על המאמן, וזה מה שקרה. כל האנשים מסביב זה הדבר האחרון שרציתי עבורם".

אלעד מדמון, ששיחק את משחקו האחרון בקבוצה לפני מעבר למכבי תל אביב: "רציתי לעזוב בטעם טוב ולתת הופעה לקהל שבא לראות אותי במשחק האחרון שלי פה. אבל ככה זה נגמר, אין מה לעשות. תמיד כיף שהילדים צועקים את השם שלך ומעודדים אותך, מחמם את הלב. רק עכשיו נופל לי האסימון, הייתי מגיע לאימונים בלי לחשוב על היעד הבא".

"זה אתגר חדש ומאוד קשה אין ספק", אמר המאמן. "כל דקה ושנייה צריך להוכיח שם את עצמך. טמח ארצה לבוא רגוע, מרוכז ולתת כל מה שאני יכול. גם לי זה בא בבום, לתת מספרים אדירים בעונה הראשונה שלי. אחרי המשחק הראשון שהרגשתי פתוח ישבתי עם עצמי ואמרתי השמיים הם הגבול, רק להביא את עצמי לידי ביטוי".