(קרדיט: מחלקת המדיה של הפועל ירושלים, פלאביה פליסיאנו) (צילום: ספורט 5)
(קרדיט: מחלקת המדיה של הפועל ירושלים, פלאביה פליסיאנו) | צילום: ספורט 5

אחרי שנתיים מוצלחות במדי הפועל קטמון ירושלים, הודיעה שלשום (שלישי) החלוצה הברזילאית פלאביה פליסיאנו על פרידה מהקבוצה מהבירה. הבוקר, פרסמה הקבוצה מהבירה הודעת פרידה רשמית מהחלוצה, וגם ממאיירט פרז ומורגן שרמן.

פליסיאנו הגיעה לארץ בעונת 2021/22 והצטרפה למ.ס קרית גת, במדיה כבשה 18 שערי ליגה, גרפה את תואר מלכת השערים, וסייעה לקבוצה לזכות בטרבל (אליפות, גביע המדינה וגביע אתנה. בעונה שלאחר מכן, עברה הברזילאית למי שהייתה העולה החדשה, הפועל ירושלים, שהפכה להיות יריבתה העיקרית של הדרומיות בצמרת, כאשר פליסיאנו לקחה חלק משמעותי בתקיעת היתד המרשימה של האדומות שחורות בליגת העל.

יחד עם "פלאביה", רשמה הפועל ירושלים שתי עונות מוצלחות למדי, כאשר סיימו פעמים כסגניות האלופה. את עונת 22/23 סיימה החלוצה עם 14 שערי ליגה, בעוד בעונה החולפת התכבדה בשבעה "בלבד", אך סייעה לאדומות מהבירה לזכות בתואר הראשון בתולדותיהן, גביע אתנה, תוך שהיא כובשת חמישה שערים במפעל.

כאמור מי שעוד נפרדות מהאדומות, לאחר עונה אחת בלבד, הן מאיירט פרז, שחקנית ההתקפה הקולומביאנית, והשוערת המאריקאית מורגן שרמן. גם לשתי אלו היה תפקיד משמעותי בזכייה בגביע אתנה, כאשר פרז סיימה כמלכת השערים במפעל עם שישה כיבושים (וגם עשרה כאלו בליגה, מלכת שערי הקבוצה) ושרמן עצרה שני פנדלים בדו קרב בעיטות ההכרעה בגמר מול קרית גת.

(קרדיט: מחלקת המדיה של הפועל ירושלים, פלאביה פליסיאנו) (צילום: ספורט 5)
(קרדיט: מחלקת המדיה של הפועל ירושלים, פלאביה פליסיאנו) | צילום: ספורט 5
בדברים שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה, נפרדה פליסיאנו מהקבוצה ואוהדיה: משפחת הפועל ירושלים היקרה, היום הוא יום של רגשות מעורבים עבורי. אחרי שתי עונות שלבשתי את החולצה הזו בכל כך הרבה גאווה, הגיע הזמן להיפרד ולצאת לדרך חדשה בקריירה שלי. אני מודה מכל הלב לכל חברותייי לקבוצה, לצוות האימון, לההנהלה והכי חשוב, לאוהדים המדהימים שלנו.

כל אימון, כל משחק וכל רגע שחיינו ביחד היה מיוחד. הכרתי חברות לכל החיים, למדתי שיעורים חשובים, וצמחתי לא רק כשחקנית, אלא גם כאדם. היו לנו רגעים של שמחה, אתגרים והתגברויות, וכל אחד מהם ישאר בזכרוני לעד.

לכם, האוהדים, תודה מעומק הלב. התמיכה הבלתי מותנית שלכם, בין אם באצטדיונים ובין אם מרחוק, הייתה הכוח שהניע אותנו בכל משחק. אתם הנשמה של המועדון הזה והפכתם כל ניצחון למיוחד עוד יותר.

אני עוזבת את המועדון הזה בלב מלא הכרת תודה, ובידיעה שעשיתי כמיטב יכולתי. אקח איתי כל חיוך, כל דמעה וכל חיבוק שקיבלתי כאן.

תודה על הכל. זו לא פרידה, אלא להתראות לבינתיים. הסיפור שבניתי כאן הוא בלתי נשכח, ואני מקווה שהשארתי חלק קטן ממני בכל אחד מכם.

בחיבה ותודה,

פלאביה"