(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
(האתר הרשמי של מכבי חיפה) (צילום: ספורט 5)
(האתר הרשמי של מכבי חיפה) | צילום: ספורט 5

מאמן מכבי חיפה מסאי דגו העניק לחניכיו יום מנוחה וממחר (שלישי), יחלו בהכנות למשחק העונה נגד מכבי ת"א. הערב יחזיקו אצבעות הירוקים לבני סכנין שתארח את המוליכה.

מסתמן שדגו יערוך לפחות שינוי אחד בהרכב שפתח נגד בני ריינה, כאשר הקפטן ליאור רפאלוב שזכה למנוחה, עלה מהספסל וכבש, צפוי לפתוח על חשבונו של גדי קינדה. המאמן צפוי לתרגל מספר מערכים בימים הקרובים. כזכור, נגד הצהובים בבלומפילד הוא עלה עם רביעיית הגנה כאשר דניאל סונדגרן תופקד בהצלחה כמגן ימין.

לאחר השיחה אתמול בין סונדגרן לדגו, במכבי חיפה הודיעו שהסיפור מאחוריהם: "סונדגרן הבין שטעה בהתנהגותו ואין סיבה לדון בזה. כולם הבינו את המסר ועכשיו אנחנו מרוכזים במטרות שלנו".

המגן רועי אלימלך שכבש בשבת את שערו הרביעי העונה (סגן מלך השערים של הפועל פ"ת) יחזור בקיץ למכבי חיפה ויחל איתה את ההכנה. לירוקים מצפה כאב ראש חיובי בעמדה זו, מאחר ואלימלך ועיליי פיינגולד לאחר עונת פריצה בליגת העל וכן לדניאל סונדגרן יש חוזה לעונה נוספת.

מחלקת הנוער אירחה אמש (ראשון) את ילדי עמותת איל"ן באקדמיה של המועדון יחד עם בנות האקדמיה של המועדון ושחקני הקבוצה הבוגרת, לרונצו שימיץ', גדי קינדה וזיו בן שימול. השחקנים הצטלמו, שיחקו,חתמן ושוחחו עם הילדים. במסגרת פרוייקט השנתי בו משתתף המועדון בשיתוף פעולה עם עמותת איל"ן, הגיעו למתחם קבוצות ילדים וילדות של העמותה מחיפה ורמת גן בעלי מוגבלות פיזית שמשחקים במהלך השנה בחוג לכדורגל. כחלק משיתוף הפעולה השנתי פעם בשבוע מגיעה קבוצת ילדים של מכבי אל העמותה בחיפה ומעבירים אימון משותף ליילדים המקומיים. 
 
אתמול ערכו קבוצת הילדות של מכבי ביחד עם שחקני הבוגרת גדי קינדה, זיו בן שימול ולורנצו שימיץ', אימון משותף בקצף לצד ילדי העמותה. בהמשך נערך משחק "דרבי" בין עמותת חיפה לעמותה מרמת גן בה שותפו בנות האקדמיה של מכבי חיפה. במהלך המשחק נעזרים ילדי העמותה באביזרים תומכים כמו הליכונים, קביים ואביזרי עזר נוספים שנותנים לילדים את המוטיבציה לשחק כדורגל לצד השחקניות והשחקנים בירוק, מה שמכניס בהם המון שמחה ואמונה שהם מסוגלים לקחת חלק בצורה זהה לשחקנים שלצידם. קינדה, בן שימול ושימיץ' הצטלמו עם כל הילדים וגם ההורים שנכחו לצד ילדיהם, לא הסתירו את ההתרגשות הגדולה. בסיום המשחק ערכו כל הנוכחים ארוחת ערב משותפת וסיכמו ערב מיוחד בין העמותה למועדון הירוק. 
 
רכז מכבי חיפה של מחלקת הנוער, יניב לוגסי, אמר לאתר הרשמי: "היה ערב מרגש מאוד. התרגשנו לשחק עם הילדים המדהימים האלה על כר הדשא. עם כל המגבלות הפיזיות של ילדי העמותה, אתה רואה כמה מוטיבציה יש להם להצליח להשתתף במשחק הזה שכולנו כל כך אוהבים. אנחנו מלאי השראה מהכח שיש לעמותה המדהימה הזאת וכמובן שהמטרה היא להמשיך לערוך מפגשים מסוג זה וקיים שיתופי פעולה מיוחדים עם עמותת איל"ן".