(אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
(אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5
לא כך הוא רצה להתחיל. אבוקסיס (אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
לא כך הוא רצה להתחיל. אבוקסיס (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

אם בהפועל תל אביב חשבו שההגעה של יוסי אבוקסיס תגרום להם לשחק כדורגל טוב בהרבה מזה שהתרגלנו לראות במהירות, אז כדאי שיחשבו שוב. האדומים התארחו הערב (שבת) אצל הפועל חדרה וספגו הפסד 1:0 מאכזב שבו הם הציגו משחק רע בבכורה של המאמן החדש-ישן. מאוויס צ`יבוטה היה נסער לאחר שריקת הסיום, ביקר את השופט הרביעי אביעד שילוח ולאחר מכן ניפץ בקבוק מים בעצבים. 

אבוקסיס אמר בסיום: "נכון שרצינו להתחיל אחרת אבל זה לא הלך כמו שצריך. היו לנו מצבים מצוינים במחצית הראשונה שבה נראנו הרבה יותר טוב. השער הכניס אותנו להלם והיינו נורא עצבניים וזה מה שאיכזב אותי. שיחקנו לא בשכל על כדורים ארוכים. מבין את השחקנים, התנאים של המגרש לא מאפשרים לשחק כדורגל מסודר. מאכזב, אבל ממשיכים קדימה".

"זה יום מבאס כי התחלנו בהפסד, אבל מילה טובה לקהל של הפועל שעודד מהדקה הראשונה ועד האחרונה, מקווה שנחזיר להם במשחקים הבאים".

כשנשאל על הבעיות אמר: "לא פייר להגיד על בעיות אחרי הפסד, יש בעיות כמו לכל קבוצה, היו שחקנים שחסרו לנו היום. נרצה לשפר הרבה דברים ולהיראות טוב יותר. יש לנו שחקנים טכניים שתנאי המגרש הקשה עליהם מאוד".

לגבי המשחק הבא מול ריינה אמר: "יש משחק לא קשה בליגה? ראיתם היום קבוצה שנלחמה וסגרה אותנו טוב ויצאו למתפרצות, נצטרך לבוא מוכנים". 

המאמן המנצח, חיים סילבס, אמר לאחר המשחק: "זה מסמל תחילתה של דרך, עלינו קבוצה שונה עם רוח אחרת, היה משחק קצת טריקי והגענו למצב-שניים טובים וגם הפועל. היה משחק פתוח כמו שקיוויתי, באופן טבעי אחרי הגול הלכנו אחורה אחרי הרבה זמן שהקבוצה לא ניצחה. אני שמח מאוד על הניצחון, המועדון עבר תקופה קשה ואני בטוח שאנחנו בתחילתה של דרך חדשה".

"הגעתי עם אמונה אמיתית שאפשר להישאר בליגה ואם זה יקרה זה יהיה משהו גדול מאוד ברמה האישית מבחינתי. הגעתי לכאן כי אני מאמין ביכולות שלי ושל הצוות ושל השחקנים פה, אנחנו יודעים שזה מאבק ארוך וייגמר באיזור מאי ושם מי שיותר חזק יסיים טוב יותר".

המאמן דיבר על מכירת מדמון: "היה רצון של יקיר, אלי ויוסי מאור וכל מי שקשור להפועל חדרה להשאיר את הקבוצה בליגה מבלי קשר למכירה, שברור שהיא עוזרת בפן הכלכלי. 

כובש שער הניצחון, אלעד מדמון, סיכם: "לא משנה מול מי אני משחק תמיד כיף לכבוש, זה היה מאמץ קבוצתי ושאפו ענק לחברים. אחרי רצף קשה זה קשה לקחת שלוש נקודות ועוד מול הפועל תל אביב".

כשנשאל על כך שנרכש ע"י מכבי ת"א הוא אמר: "הדבר היחידי מכל הדבר הזה שיושב לי בראש זה הפועל חדרה, להישאר בליגה זו המטרה".

עומרי אלטמן סיכם: "אין הוקוס פוקוס, הגענו עם אנרגיות ושיטה אחרת. הגענו להזדמנויות בהתחלה שחבל שלא הבקענו כי המשחק יכול היה ללכת למקום אחר, בסוף טעות לא מחוייבת נענשים וחוטפים".

על המגרש אמר: "זה לא תירוץ אבל אין מה לעשות, קשה מאוד לשחק על המגרש הזה, בסוף זה אנחנו כמו שאמרתי לא ניצלנו את ההזדמנויות שהיו לנו, ואז פנדל ולא פשוט לחזור במגרש כזה".

אוהד לויטה הוסיף: "אם נמשיך לעבוד קשה אין סיבה שלא נצליח להשאיר את הקבוצה ליגה, נחגוג 24 שעות ונוריד את עצמנו חזרה לעניינים כי אין ברירה. המשחק הבא הוא קרב על 10 נקודות. בכל ההפסדים שהיו לנו מנסים להסתכל על עצמנו ולתקן את הטעויות, לצערי עשינו יותר מידי כאלה במשחקים האחרונים. הפועל ת"א קבוצה מצויינת ועם סגל מצויין והיינו צריכים את הרוח והאמונה בעצמנו".