ניקוס ינאקופולוס (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ניקוס ינאקופולוס (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
 חוסה לואיס מנדליבר.
חוסה לואיס מנדליבר. "מכיר את סאבוריט" (GETTY) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב תנסה להמשיך את המסע שלה בקונפרנס ליג והיום (שישי) היא הוגרלה בשמינית הגמר נגד אולימפיאקוס היוונית. רגע אחרי ההגרלה, נראה שביוון מקלים ראש ביריבה הישראלית שתקווה להוכיח לה אחרת.

ניקוס יאנקופולוס, שפתח את העונה הנוכחית בהפועל פתח תקווה, התראיין ביוון והתייחס להגרלה: "כולם במכבי תל אביב עובדים בשביל החלוץ ערן זהבי, שבגיל 36 נותר במצב טוב מאוד. גם שחקן הכנף האנגולי מילסון, הקשר הישראלי דור פרץ ושחקן הכנף הישראלי אושר דוידה הם שחקנים מאוד משמעותיים בסגל של רובי קין".

"יש לה סבלנות במשחק שלה, היא לא מספיק טובה בתפקוד ההגנתי ובמעבר ההגנתי בהתחשב בכך שגם הבלמים שלה אינם מצטיינים במהירות שלהם", אמר יאנקופולוס והוסיף: "ההגנה הבינונית שלה לא באה לידי ביטוי במשחקים מול הקבוצות הקטנות של ישראל, אבל היא על המגרש במשחקים ברמה גבוהה יותר ואולימפיאקוס צריכה לנצל את זה. יחד עם מכבי חיפה הן שתי הקבוצות הטובות בישראל, למרות שאני אישית חושב שחיפה משחקת כדורגל טוב יותר".

"המשימה של אולימפיאקוס אפשריות מאוד", נכתב ב-SDNA, "יתרון גדול בהגרלת נגד הצהובים היא העובדה שמכבי תל אביב תארח במגרש נייטרלי בעקבות המצב בישראל. בשורה התחתונה, אולימפיאקוס יכולה לחייך".

במקביל ב-enwsi קבעו: "אולימפיאקוס הסתדרה עם הגרלה נוחה יחסית". גם ב-eleftherostypos הסכימו וטענו: "זו הגרלה יחסית טובה עבור היוונים".

בזמן שרוב כלי התקשורת היוונים לא סימנו את הצהובים כמשימה קשה מדי, ב-In חשבו אחרת: "זו בכלל לא משימה פשוטה, אולימפיאקוס צריכה להיערך ליריבה לוחמנית ולהיות מאוד זהירה נגד מכבי תל אביב. לצהובים יש פוטנציאל גדול אבל אולימפיאקוס בהחלט יכולה לעבור אותה".

המאמן חוסה לואיס מנדליבר התייחס להגרלת קבוצה, ואמר: "אנחנו מכבדים את הקבוצה הזו, הם העפילו לשמינית לפנינו. אנחנו צריכים להיות מאוד זהירים, אנחנו מכירים את אנריק סאבוריט. היריבות רק ילכו ויעשו קשות יותר, אז אנחנו חייבים להשתפר".