(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב נמצאת בעיצומה של עונה מאוד מוזרה. תצוגות כדורגל מן העבר האחד, קריסה טוטאלית למשך חודש וחצי ואחרי תקופה בה הדברים הלכו קשה יותר נראה שהיא שוב מחייכת. עם 0:4 על מכבי פתח תקווה, הצהובים קפצו לפחות זמנית למקום הראשון, בו הם בילו זמן כה רב עד לפני תחילת 2024.
צפו בתקציר בנגן הווידאו למעלה>>>

אפשר להגיד שהתקופה האחרונה לא רעה בכלל עבור מכבי ת"א, שסופרת ניצחון שלישי ברציפות בליגה ורביעי בכל המסגרות, אבל במשחקים הקודמים זה הרגיש כאילו הולך לה קשה יותר. הפעם, הצהובים נראו טוב מהדקה הראשונה ועד לאחרונה וניצלו פעם אחר פעם את העובדה שמכבי פ"ת לחצה גבוה וניסתה לתפוס אותה בנבדל כדי לספק תצוגת כדורגל נהדרת.

אצטדיון בלומפילד חזר לשנות השמונים, בהן אומנם מכבי ת"א לא זכתה באליפות, אבל ידעה מעט רגעים יפים כמו הזכייה בגביע ב-1986/87 עליה התבססו מדי הרטרו. הקהל הביתי קיבל בתמורה יכולת נהדרת מצידם של הצהובים שעלו ליתרון כבר אחרי עשר דקות, כשערן זהבי שבר בצורת בליגה עם גול מבישול של אושר דוידה, והעלה את מאזנו ל-12 שערים - שניים פחות ממלך השערים הנוכחי פרנטזדי פיירו.

זהבי, כך נראה, קיבל תיאבון מהצמד במשחק הגביע מול מכבי יפו ואחרי שחזר להבקיע גם בליגה, הוסיף בדקה ה-27 בישול לדור פרץ. הקשר, שידע תקופה פחות טובה משלו, קיבל בחזרה את הצ'אנס מקין וגמל לו עם שער שהעלה חיוך לאוהדים הצהובים.

למחצית הראשונה מכבי ת"א הייתה יכולה לרדת ביתרון של 0:5, אבל שלושה שערים שלה נפסלו בשל נבדלים. במחצית השנייה הגיעה פסילה של שני שערים נוספים, אבל זה ממש לא הפריע לפליסיו מילסון (77) וגבי קניקובסקי (84) להבקיע שני שערים חוקיים משלהם ולסגור עניין.

ומה הלאה? במחזור הבא מחכה למכבי ת"א בית"ר ירושלים בטדי וזו תהיה עבורה הזדמנות להראות שהתצוגה מול מכבי פ"ת לא הגיעה במקרה. המלאבסים ימשיכו להילחם על המקום בפלייאוף העליון כשבמחזור הבא מחכה לה דרבי רותח מול הפועל פ"ת.