(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר, שהגיע לצפות הערב (ראשון) במשחק של בנו יונתן באיצטדיון דוחא, צפה מקרוב במחצית שנייה משוגעת ומלאה באירועי VAR שהסתיימה עם 1:1 בין בני סכנין למכבי פתח תקווה. שתי היריבות לא הצליחו לשוב למסלול הניצחונות ונותרו בקרבות התחתית, או לפחות באיזור שלהן.

הקבוצה של סלובודן דראפיץ' הגיעה למשחק לאחר שלא ניצחה כבר ארבעה משחקים רצופים, בעוד זו של רן קוז'וך לא ניצחה כבר חמישה משחקים לפני הערב. למרות הרצון לצאת מהמומנטום הרע של שתי הקבוצות, שתיהן לא נראו טוב במחצית הראשונה ולמעט מספר חצאי הזדמנויות של דור חוגי, היינו עדים למחצית ראשונה משעממת למדי.

מה שקרה ב-45 הדקות הראשונות לא הכין אותנו למה שנראה בחצי השני, שנפתח עם הרחקה של ניב יהושע מפ"ת לאחר הרמת רגל גבוהה ופגיעה בסאהר תאג'י וקריאה מכיוון ה-VAR. למרות החיסרון המספרי ועל אף העובדה שכמעט לא הייתה קיימת עד לאותם רגעים, החבורה של קוז'וך עלתה ליתרון מפתיע בדקה ה-60 אחרי שאריאל לוגסי המחליף שלח כדור רוחב נהדר של ירדן כהן לרשת, שלוש דקות אחרי שעלה מהספסל.

השער של היריבה וקריאות הבוז הצורמות נגד הקבוצה ומוחמד אבו יונס העירו את שחקני המארחת, שבדקה ה-75 השוותה משער של בסיל חורי המחליף, שסיים בנגיעה לרשת לאחר בישול גדול של זאהי אחמד, מחליף גם הוא.

חורי המשיך להיות האיש המרכזי על הדשא כאשר מספר דקות לאחר השער הוא קיבל כרטיס אדום ישיר בשל פגיעה עם ידו בשחקן יריב, אך האדום בוטל בשל התערבות ה-VAR. דקה בלבד חלפה וחורי עצמו השלים צמד תוך עשר דקות, אך גם השער בוטל בשל התערבות ה-VAR בטענה לעבירה שבוצעה קודם לכן.

שתי הקבוצות אמנם לא יצאו הערב בידיים ריקות מדוחא, אך אין שום ספק שאף אחת מהן לא יכולה להיות מרוצה; לא מהכושר ולא מהמצב הנוכחי של הקבוצה.